Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tak to jsme nečekali aneb Drakiáda jak se patří!

V loňském roce velkopavlovickému Ekocentru Trkmanka nedopřálo nepříznivé počasí zorganizovat pro děti tolik oblíbenou DRAKIÁDU a tak jme si letos přáli, aby vše konečně opět vyšlo. A ono to vyšlo na jedničku! Krásné počasí, vynikající vítr..., naprosto ideální podmínky. 

Co jsme opravdu nečekali bylo to, že bude dvacet pět stupňů nad nulou a tak jsme připravili klasicky svařáček pro dospělé a ovocný čajík pro děti. I přes teplé počasí se nakonec všechno vypilo. Hromada popela byla plná vynikajících pečených brambor, na ohništi si děti opekly špekáčky a komu se nechtělo pouštět draka, mohl si vyzkoušet Hobby horsing překážky, zaskákat v pytli nebo v kruzích, pomazlit se s morčátkem.

Louka u rybníka zářila nekonečnou paletou barev a nejrůznějšími tvary a velikostmi draků, od malých po obrovské, sportovní, dětské, dokonce jeden drak byl opravdový drak. Draků a "malých velkých" nadšenců bylo mnoho, ale nikoho nenapadlo je spočítat, což je škoda... Nevadí, rekordy jsme nakonec trhali i bez toho.

Díky fantastickému větru lítali draci krásně vysoko a jeden až tak moc, že jsme byli letovým odborníkem upozorněni, že to není pro malá letadla žádná legrace, takže musíme příští rok konání drakiády oficiálně předem nahlásit (metry raději nepíšeme).

Kdo na drakiádě letos nebyl, může se podívat na krásné záběry pana Otáhala, kterému za fotogalerii a čas strávený s námi velmi děkujeme.

Drakům zdar zase za rok!

Ekocentrum Trkmanka * DRAKIÁDA 2023, díky sluníčku a bezvadnému větru jedna z nejvydařenějších akcí

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, ředitelka Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 23.10.2023