Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tak je to opět doma! Tenistka Veronika boduje

VERONIKA URBÁNKOVÁ, hrající za tenisový klub Slavoj Velké Pavlovice, se zúčastnila turnaje mladších žákyň, pořádaného ve dnech 18. až 20. září 2021 na tenisových kurtech Slovácký TK Břeclav. Ve čtyřhře se opět probojovala do finále se svou parťačkou, tentokráte z tenisového klubu SK Uherský Brod.

U čtyřher je to tak, že se hráčky domlouvají až na místě konání turnaje nebo pokud se znají, mohou se domluvit i předem. Ale netrénují spolu, takže žádná z nich neví, co může od té druhé očekávat. Jak se říká "buď vám to spolu sedne nebo ne". Tentokrát to byla naštěstí ta první varianta. Holky hrály jako kdyby spolu už dlouho trénovaly.

Ve finálovém klání začaly holky zostra, protihráčky přehrály a první set zvítězily 6:4. Ve druhém setu protihráčky zlepšily hru, vedly již 1:4. Holky se nenechaly tímto výsledkem zlomit, zpřesnily hru, povzbudily se a srovnaly na 4:4. V druhém setu za stavu 6:6 následoval tiebreak do 7 bodů, který musí být rozdílem o 2 body. Za stavu 6:5 v tiebreaku holky podávaly na vítězství, které se jim podařilo proměnit, i když hru zakončily tzv. "prasátkem", na které, jak tenisté moc dobře ví, se jen těžko reaguje.

Tenis není jen o dobré hře, ale také o štěstí, které se tentokrát k holkám přiklonilo.

Veronika si z Břeclavi odváží nejen krásný pohár za 1. místo a věcné ceny, ale také radost a naplňující pocit štěstí z předvedené hry.

Tenisový klub Velké Pavlovice * Tenisový turnaj mladších žákyň v Břeclavi, 18. až 20. září 2021

Text: Tenisový klub Velké Pavlovice / Foto: Archiv Tenisového klubu Velké Pavlovice / 22.9.2021