Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Táborské vínomilce hýčkali modrohorští vinaři

Sobota 23. března 2024 se nesla v duchu I. putování po táborských sklepech. Organizátoři si moc nelámali hlavu s tím koho pozvat na první ročník, měli prostě jasno a hned oslovili vinaře ze spolku VOC Modré hory se svými skvělými terroir víny.

Dvanáctka modrohorců přivezla v lahvích bezpochybně to nejlepší víno z Modrých Hor. Vyhlášený Táborský festival vína - kultury - jídla měl určitě mezi návštěvníky s I. putováním po táborských sklepech velký ohlas.

Festivalové I. Putování po táborských sklepech doplnil i úžasný velikonoční jarmark na starobylém náměstí, který byl vhodně  zakomponován do tohoto nádherného dne plného vína, jídla, kultury a usměvavých vínomilců. V poledních hodinách provázelo návštěvníky putování deštivé počasí se silným větrem, které však neodradilo snad nikoho od ochutnávání výborných vín z jihomoravského vinorodého mikroregionu Modré hory.

Po patnácté hodině se počasí umoudřilo a v uličkách kolem náměstí bylo vidět samé vinaři hýčkané usměvavé tváře spokojených vínomilných návštěvníků. Všichni vinaři hodnotili putování za velmi zdařilé, přenesli do Tábora svoji tradiční pohostinnost, hýčkali své návštěvníky skvělými víny i pohodovou atmosférou. A byli moc potěšeni zájmem o vína včetně širokých enoznalostí od vínomilných táborských návštěvníků. Klobouk dolů, modrohorští vinaři moc všem děkují za návštěvu jejich prezentace ve staroměstských táborských sklepích.

Vinaři, organizátoři i mnozí z řad návštěvníků v průběhu celého táborského putování podpořili svými tematickými trikoty, samolepkami i věcným vysvětlováním tížené problematiky při dialogu s návštěvníky "protestní stávku" s názvem akce POZOR KŘEHKÉ na podporu vinařům v boji proti politiky zvažované nenulové spotřební dani na víno.

Vinaři, kteří hrdě zastupovali Modré hory v Táboře, mrkněte jak se prezentují:
1. Vinařství Lacina z Velkých Pavlovic
2. Vinařství Turek & Šiška z Velkých Pavlovic
3. VÍNO J. Stávek z Němčiček
4. Rodinné vinařství Jedlička z Bořetic
5. Vinařství Arte vini z Velkých Pavlovic
6. Vinařství Horák z Vrbice
7. Vinařství Tomčala z Kobylí
8. Vinařství ZD Němčičky z Němčiček
9. VÍNA HERZÁNOVI z Kobylí
10. Vinařství V&M Zborovský z Velkých Pavlovic
11. MITOMA Vrbice z Vrbice
12. Vinařství Baraque z Velkých Pavlovic

Počet vstupenek pro návštěvníky byl limitován na celkových 700 účastníků = VYPRODÁNO.

A co všechno vstupenka na putování obsahovala?
- neomezenou degustaci vín
- k ochutnání až 70 vín v historických sklepech přímo od vinařů
- pramenitou vodu po celou dobu akce
- degustační skleničku
- katalog vín s mapkou sklepů
- kapsičku na skleničku
- komentovanou prohlídku podzemních chodeb s vinnými zastávkami

Při tomto putování po staroměstských sklepích návštěvníci objevovali kouzlo Modrých hor v celé jeho kráse. Svazek obcí Modré Hory je sdružením pěti obcí v okrese Břeclav a to Vrbice, Bořetice, Kobylí, Němčičky a město Velké Pavlovice. Jeho hlavním cílem je podpora regionálního rozvoje. Region je atraktivní pro turisty svými komplexními službami cestovního ruchu, zejména však díky vinařství a vinařskému označení VOC MODRÉ HORY.

Toto VOC je prvním svého druhu v České republice, specializuje se na vína z modrých odrůd révy vinné. Vinaři regionu pečlivě a dlouho vybírali a zvolili z těch nejtradičnějších, momentálně nejpěstovanějších a nejpříhodnějších odrůd pro svůj region tři: fenomenální Frankovku, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Modrohorští vinaři představili i další výborné odrůdy vín tohoto regionu a také jako zajímavost i víno z meruněk tzv. marhulové víno.

Velké díky patří všem návštěvníkům, organizátorům, Národnímu vinařskému centru za podporu a samozřejmě i zúčastněným vinařům z Modrých hor.

Těšíme se na příští pozvání do Tábora.

Vinařství * Modrohorští vinaři na Táborském festivalu vína

Text: Lukáš Stávek / 5.4.2023