Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Táborníci z Kdousova na cestě kolem světa

Letošní první turnus letního dětského pobytového tábora v Kdousově, který pořádá ZŠ Velké Pavlovice, se nesl v duchu televizní show "The Amazing Race" aneb "O milion kolem světa". Všichni účastníci tábora byli rozděleni do čtyř týmů, zvolili si názvy – Želvy Ninja, Ohniváci, Bubliny a Asiati a také si namalovali vlajky.

Sypanou batikou si členové týmů vyrobili táborová trička po celý týden si týmy tvořily cestovní knihy. Trasa našich cestovatelů začala samozřejmě v Evropě, ale další den jsme se ocitli v Austrálii.

Každý táborový den začínal budíčkem v podobě tematických písní, z nichž při doznění třetí písně musely být děti nastoupeny na rozcvičku. Dopolední program se skládal ze dvou her, a to Poznávání země, do které se ten den cestovalo a Cesty, při které se překračovaly pomyslné hranice a dostávala razítka do cestovních pasů. Odpolední hry pak představovaly činnosti zaměřené na danou zemi.

V Austrálii navštívily děti asijskou tržnici, v Africe nechávaly svůj osud Náhodě, v Jižní Americe navštívily Brazílii a karneval v Riu. V Severní Americe jsme se ocitli v USA a řešili jsme vraždu a poté si udělali výlet do Hollywoodu.

V pátek pak proběhla známá televizní hra Boyard a večerní diskotéka. Během týdne jsme měli také táborák a po dlouhé době u něj zazněly také táborové písně za doprovodu kytary. Stezku odvahy zvládli i menší táborníci a jeden večer proběhlo také táborové promítání. Stejně jako vloni dostal každý odznak do sbírky a několik věcných odměn.

Podle slov dětí z tohoto turnusu, které vyplňovaly menší dotazník, byl tábor „dobrý“, pochutnaly si na langoších, buchtičkách a palačinkách, některé i dokonce na cuketě a příští rok jedou zase. A my samozřejmě také.

Anna Holásková


 

Účastníci prvního turnusu letního dětského tábora v Kdousově
na téma "The Amazing Race" aneb "O milion kolem světa"

 

Foto © Archiv LDT Kdousov

 

 

 

17-07-2014-BK