Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Táborníci si v Kdousově užili prázdniny naplno

Pod hlavičkou sdružení rodičů a přátel ZŠ Velké Pavlovice se uskutečnil letošní ročník letního dětského tábora v Kdousově v termínu 10.- 17.7.2011. Celkem 39 dětí z Bořetic, Vrbice, Velkých Pavlovic a Velkých Bílovic, Kobylí, Nikolčic a Mikulčic strávilo příjemný týden na turistické základně v Kdousově u Police. V obci, kde žije v současné době 54 obyvatel, je velmi malebný kostelík a ve farní zahradě dvacetimetrový bazén – ideální podmínky pro pobyt dětí.

Tábor začal v neděli rozdělením dětí do čtyř  družstev -  červené, modré, žluté a zelené. Ke každému družstvu byla potom přidělena dvojice vedoucích. A jak to dopadlo? Modré družstvo vedl Pavel Hanzálek a Maja Holásková, zelené Honza Vlach a Vendula Bálková, červené Aneta Petrásková a Tomáš Bukovský, žluté Anička Holásková a Petr Hanzálek. V kuchyni kraloval Michal Kadlec, sportovní věci zajišťoval Václav Bukovský a nad vším dohlížela Lenka Bukovská. A nesmíme opomenout naše elévy Marka Gajdošíka a Jakuba Újezdského, kteří byli všude a pro všechno.

Každý člen družstva obržel mašličku v příslušné barvě a nabatikoval si své tričko. A soutěžení mohlo začít. Děti si v průběhu celého týdne vyzkoušeli uzlování, morseovu abecedu, šifry, znalosti přírody. A nejen to. V bojové hře rýžovali zlato v lesním potoce, svoji nebojácnost prověřili na stezce odvahy a sportovní zdatnost na vodní olympiádě.  Na závěr si zasoutěžili s pohádkovými postavičkami  - s Rumcajsem a Mankou, s králíky z klobouku, motýlem Emanuelem a Makovou panenkou, s Machem a Šebestovou. 

Táborovým hitem se stala večerní PARTIČKA, kterou po vzoru televize připravily a vedly sestry Holáskovy.

Závěrem chci všem říci, že děti si na trička a na vstup na bazén vydělali sami sběrem starého papíru, který uskutečnili v Bořeticích v jarních měsících dvakrát po sobě.

Tábor se vydařil – díky počasí, všem vedoucím a taky všem dobrým lidem, kteří nám dali své sponzorské dárky.

Děkujeme všem a za rok nashledanou v Kdousově.

 

                                         Za všechny táborníky Lenka Bukovská

 

Fotogalerii kdousovských táborníků otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Lenka Bukovská

21-07-2011 PV