Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tábor? Sluníčko, koupání, déšť i nocování u přespolňáků!

Středisko volného času při Základní škole ve Velkých Pavlovicích připravilo pro mladší školní děti první turnus příměstského tábora, který byl letos rozdělen na dvě části. První skupina pod vedením Aničky Holáskové a Petry Hájkové měla svoji základnu ve Velkých  Pavlovicích na Domečku. Druhá přespolní skupina pod vedením Vaška Bukovského a Marie Holáskové si vytvořila svoji základnu v Bořeticích v budově základní školy.

Ve Velkých Pavlovicích táborničilo 17 dětí, v Bořeticích 15, ale zde byly děti dokonce už od 4 let a to důvodu uzavření mateřské školky. Děti postupně navštívily ZOO Hodonín, vyřádily se na koupališti v Němčičkách, zahrály si taktéž v Němčičkách minigolf a také strávily zábavné, ale i poučné, odpoledne s bořetickými hasiči v parku u kostela.

Vrcholem tábornického harcování bylo přenocování v Bořeticích, ve školní tělocvičně. Podvečer si děti rozdělaly oheň na táborák, opekly špekáčky a po setmění se vydaly na strašidelnou stezku odvahy, po zbrusu nové cyklostezce mezi poli a vinohrady. Aby se moc nebály, cesta byla vyznačena svítícími sklenicemi, ve kterých byla zapálena malá čajová svíčka.

Poslední den, se pokazilo počasí, avšak ani to nezabránilo zahrát si poslední hru - šipkovanou. Děti vyzrály na déšť a šipky vytvářely z kamení a přírodního materiálu.

Tábor se dětem moc líbil a byly velmi spokojené. Prožily krásný týden plný her, ve společnosti svých kamarádů ze školy a díky časové paralele s Bořeticemi si našly i řadu nových přátel.

 

Nyní se už všichni mohou těšit na druhý příměstský tábor,
který se uskuteční v termínu od pondělí 13. do pátku 17. srpna 2012.

Mottem tábora bude „NÁMOŘNICKÉ PUTOVÁNÍ“

 

Ing. Lenka Bukovská

 

Fotogalerii z PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA při ZŠ Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

14-07-2012-BK