Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sysli na vinici v pořadu ČT 2 Nedej se

Obecně prospěšná společnost ALKA WILDLIFE se obecně zabývá výzkumem a ochranou volně žijících živočichů – jejich misí je přispět objektivním výzkumem k efektivní, a kvalitními odbornými znalostmi podložené, ochraně a péči o volně žijící druhy živočichů. Jedním z těchto druhů je i sysel obecný žijící v okolí právě Velkých Pavlovic.

V pondělí 26. září 2022 zavítala do Velkých Pavlovic Česká televize s paní Mgr. Kateřinou Poledníkovou, ředitelkou společnosti Alka Wildlife a současně i vědeckým pracovníkem zabývajícím se ochranou sysla obecného. 

Jejich cílem bylo natočit informace o projektu na záchranu sysla obecného, navštívili místní Ekocentrum Trkmanka, které bylo zapojeno do projektu Sysli pro krajinu, krajina pro sysly a ve spolupráci s Alka Wildlife pokračují, navštívili Vinařství Krejčiříkovi, kteří jsou jedním z vlastníků ochranné známky Sysli na vinici.

Pořad můžete shlédnout ze záznamu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/222562248430023/

Další odkazy a informace najdete na: https://www.alkawildlife.eu/ 

Odkaz – ochranné známky: https://www.syslinavinici.cz/znamky

 

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, ředitelka Ekocentra Trkmanka / 20.10.2022