Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svou premiéru na výstavě DARY JIŽNÍ MORAVY zažije nový film s názvem VELKOPAVLOVICKÁ MERUŇKA

V rámci projektu „Po stopách vína, meruněk a folklóru“ podpořeného z Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko v rámci programu „Cíl 3 – Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013“, jehož cílem je mimo jiné i podpora pěstování, zpracování a odbytu meruněk, se zrodil i nový odborně zábavný snímek.

Krátký poetický film o meruňkách, který je prvním dílem trilogie dané již v názvu samotného projektu „víno, meruňky, folklór“, pochází z Videostudia pana Miroslava Grégra. Svou premiéru zažije při zahájení Zemědělské výstavy „DARY JIŽNÍ MORAVY“ v pátek 27. 9. 2013 v Ekocentru Trkmanka. 

Diváci tak budou moci ocenit téměř dvouměsíční usilovnou práci autora a všech, kteří se na vzniku filmu podíleli. Ať už to byl sám videokameraman zároveň v roli režiséra. Či ochotníci v roli herců, mezi námi žijící pan Michal Lešiga a pan Libor Horáček. Těm byl snad „um herecký“ věnován do vínku již při narození. 

Píseň „Pavlovské princezny“, která tentokráte neopěvuje krásu pohádkových ani místních princezen, ale chutné velkopavlovické meruňky, otextoval, zhudebnil i nazpíval rodák z Velkých Pavlovic pan Josef Marián Kralovič. 

A krásu na jaře kvetoucích bílých, vonících meruňkových sadů, s paletou barev sobě vlastní, poeticky pojal malíř pocházející z našeho kraje pan Antonín Vojtek.  

 

Jak moc se „dílko“ povedlo, můžete posoudit sami, poprvé již na výstavě „DARY JIŽNÍ MORAVY“.

 

Za organizační tým výstavy "Dary jižní Moravy" Dagmar Švástová


 

Více o zemědělské výstavě "DARY JIŽNÍ MORAVY" * po kliknutí ZDE

 

Foto © Ing. Zdeněk Karber

 

 

23-09-2013-BK