Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svítání a soumrak

V sobotu 20. ledna odpoledne se v Základní umělecké škole Senica uskutečnila vernisáž výstavy fotografií Svítání a soumrak. Autoři fotografií Oldřich Otáhal a František Kobsa žijí ve Velkých Pavlovicích. Ve své tvorbě se zaměřují na téma krajiny, především té kolem Pálavy, sledují denní změny města vína a meruněk.

Vernisáž zahájila Mirka Gáfriková, ředitelka ZUŠ Senica, Filip Lackovič, zástupce primátora Senica, a Petr Hasil, starosta města Velké Pavlovice. Štefan Orth st., výtvarník a pedagog ZUŠ Senica, byl u zrodu tohoto tematického příběhu fotografií, který vyústil ve výstavu Svítání a soumrak, a zde vystupoval také jako kurátor výstavy. Přítomné diváky seznámil se sílou stěžejních motivů obou fotografů.

Hudební doprovod tvořila zajímavá souhra akordeonu a klarinetu v podání Michala Čase (akordeon) a Zdenka Juríčka (klarinet).

Oběma fotografům gratulujeme ke krásné výstavě. Všichni přítomní jistě potvrdí, že opětovně se odehrálo výjimečné umělecké setkání, při němž se sešla řada hostů. Především však šlo o střetnutí přátelská, která vzájemnou blízkostí a spoluprací obou měst vznikla. Výstava se v březnu přesune do výstavního sálu Městského úřadu Velké Pavlovice. 

Kultura * Svítání a soumrak

Text: Mgr. Renata Bláhová, místostarostka města Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 23.1.2024