Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svěcení mladých vín ročníku 2013

ČZS Velké Pavlovice ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice a spolkem vinařů Víno z Velkých Pavlovic v neděli 24. listopadu 2013 ve Vinných sklepech Františka Lotrinského uspořádal tradiční slavnost svěcení mladého vína. Celkem 135 vzorků mladých vín za účasti velkého počtu návštěvníků posvětil páter ThLic. Marek Kardaczyński.

Zdařilou akci moderovala paní Dagmar Švástová, která v krátkosti zhodnotila ročník 2013 z pohledu klimatických podmínek. I přes velké výkyvy počasí daly vinohrady našim vinařům hrozny, ze kterých jsou vína plná krásného aroma a svěžích kyselinek, které vína předurčují k velké perspektivě.

Úspěšnou akci kulturně obohatil velkopavlovický mužácký Presúzní sbor a mládežnická cimbálová muzika Lašár taktéž z Velkých Pavlovic. Návštěvníci tak měli možnost v příjemné atmosféře hodnotit kvality vín ročníku 2013.

Velký dík za organizaci nejen letošního svěcení patří Ing. Františkovi Kostrhunovi. Dále za kvalitní ozvučení akce by zahrádkáři a vinaři rádi poděkovali panu Josefu Veverkovi.  

Ing. Pavel Lacina, ČZS Velké Pavlovice

 

 

26-11-2013-BK