Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svěcení mladých vín obrazem a ve fotografii

V neděli odpoledne dne 21. listopadu 2010 se sešla široká vinařská veřejnost na každoročním svěcení mladých vín. Slavnost, jež se ve Velkých Pavlovicích pravidelně koná po svátku sv. Martina se uskutečnila v sále sokolovny.

Moderátorkou celého odpoledne byla Mgr. Pavla Míchalová, která přivítala pana faráře Mgr. Petra Papouška, místostarostu a představitele občanského sdružení Forum Moravium Ing. Zdeňka Karbera, předsedu občanského sdružení Víno z Velkých Pavlovic Ing. Pavla Lacinu a další hosty.

Pan farář Mgr. Petr Papoušek požehnal přes 200 vzorků vín od drobných vinařů i velkých místních firem. Starosta města Ing. Pavel Procházka konstatoval, že tak neúrodný rok již nebyl přes padesát let.

Zpěvem program doprovodil mužácký Presúzní sbor a cimbálové trio Romana Veverky. Celé odpoledne bylo kromě vína věnováno značnou měrou také hudbě, jejíž patronkou je sv. Cecílie slavící právě o 22. listopadu svátek.

Po společné modlitbě a slavnostním přípitku ochutnávali všichni přítomní vzorky letošních vín.

 

Fotogalerii ze SVĚCENÍ VÍNA otevřete po kliknutí ZDE

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

 

Podívejte se s námi na videoreportáž ze Svěcení vína
Videostudia Grégr Velké Pavlovice!

 

 

 

 

22-11-2010 PV