Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

SVČ navštívilo adventní Vídeň

První adventní neděli 29. listopadu 2009 uspořádalo Středisko volného času zájezd do Vídně, hlavního města sousedního Rakouska. Nesmělý nápad se zalíbil a přihlásilo se celkem 96 účastníků, což představovaly dva autobusy.

Vídeň všechny přivítala krásnou vánoční výzdobou a slunečným počasím. První kroky všech směřovaly ke Stephansdomu, kde jsme se dozvěděli krátkou historii o chrámu i o celé Vídni.

Následovala cesta kolem Albertina, státní opery, přes královský komplex Hofburg. Zde někteří návštěvníci strávili přes tři hodiny a zahrnuli do své prohlídky návštěvu klenotnice i pokojů císařovny Sissi.

Zbytek zájezdu ukončil svoji pouť na vánočním jarmarku u radnice, a nebo přímo v radnici na Ježíškově dílně. Za určitý poplatek si zde nejmenší účastníci vyrobili svíčku, krabičku nebo olepili skleněnou vázičku pěknými vánočními nálepkami.

Zpáteční cesta k autobusu vedla starou částí města, které se vánočně rozsvěcelo a navozovalo tak již začatý vánoční adventní čas. Moc děkujeme Ing. Lence Bukovské a Mgr. Janě Lorencové za velkou pomoc s organizací zájezdu a průvodcovstvím.

 

Malá fotogalerie z velkého výletu do předvánoční Vídně...

 

Ježíškova dílnička


 

 

Vyhlídková jízda
kočárem

 

 

Vídeňská radnice


 

 

Vídeň historická


 

11-12-2009