Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatý Martin opravdu přijel!

V sobotu 15. listopadu 2014 se poprvé otevřely brány Ekocentra Trkmanka pro Svatého Martina, který přijel na bílém koni zahájit první Svatomartinský jarmark. Svou účastí nás přijelo podpořit spoustu řemeslníků se svými výtvory. Několik z nich se mohlo pochlubit titulem „Nositel tradice“.

Měli jsme možnost obdivovat krásnou keramiku, vonice a věnce ke kroji, reliéfní perníčky i s bílou polevou, kovářské výrobky, vařečky, dřevěné misky, textilní kabelky, dekorace do vlasů i drobné keramické vánoční ozdůbky. Mohly jsme ochutnat sýry, brambůrky, sušené ovoce a spoustu jiných zdravých pochutin. Na zahřátí tu pro návštěvníky byl také připraven čaj z čejkovické čajovny Sonnentor.

Od poledních hodin jsme se  mohli zaposlouchat do tónů cimbálové hudby Musica Folklorica, která nás provázela celým odpolednem. Občerstvit i posilnit se každý mohl Svatomartinskou husou, zelňačkou, bramboráčkem či Oukotěmi jejichž vůně se linula Ekocentrem od časných ranních hodin.

O zábavu dětem se nám tentokráte postarali zástupci Ligy lesní moudrosti – kmen Vlků, se svou dílnou. Na nádvoří si děti mohli vyzkoušet řezbářské řemeslo pod dohledem zkušeného řezbáře.

Doufáme, že všichni, kteří nás poctili svou návštěvou, si odnesli nejen něco pro radost, ale i hezký zážitek. Příští rok touto dobou opět na shledanou a snad Svatý Martin přiveze i ten dětmi toužebně očekávaný sníh.

Za tým Ekocentra Trkmanka Zuzana Pecháčková * www.ekocentrum-trkmanka.com


 

Fotogalerii z I. ročníku SVATOMARTINSKÉHO JARMARKU
na Ekocentru Trkmanka otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 

 

19-11-2014-BK