Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatý Martin lámal rekordy, mladé víno táhne

Z listopadové vinařské akce s názvem Svatomartinské otevřené sklepy se stává ve Velkých Pavlovicích fenomén. V roce 2014 se uskutečnily již po osmé a zlomily veškeré dosavadní rekordy. Návštěvnost se přehoupla přes neuvěřitelných tisíc sto platících návštěvníků. Ti v početných skupinách proudili ze sklepa do sklepa, aby zde ochutnali především mladá svěží vína s prestižní značkou Svatomartinské, ale i další poklady z archivů místních vinařů.

Sklípků bylo letos otevřeno sedmnáct. Při výše zmíněném počtu milovníků vína je nasnadě, že praskaly ve švech a také, že víno teklo proudem.

Spokojeni s návštěvností nebyli pouze pořádající vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic, ale ruce si spokojeně mnuli také ubytovatelé. Ve Velkých Pavlovicích byste volné lůžko hledali jen stěží. Toto tvrzení viditelně podtrhovaly dlouhé kolony karavanů odstavených snad na všech větších parkovištích po městě a také rychle se plnící kapacity ubytovacích zařízení v okolních obcích. I ty na velkovpavlovických Svatomartinských otevřených sklepech,  konajících se v sobotu 15. listopadu 2014, profitovali.

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii ze Svatomartinských otevřených sklepů 2014 * VIII. ročník
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Eva Bauerová, Dis.

 

 

 

18-11-2014-BK