Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatoštěpánská mše již po čtrnácté s dětmi ze ZUŠ

K oslavě Vánoc ve Velkých Pavlovicích patří již dlouhých čtrnáct let svatoštěpánská mše s vystoupením dívčího pěveckého sboru při ZUŠ paní Květoslavy Jarošové a Mileny Karberové s hudebním doprovodem dechové kapely MgA. Zbyňka Bílka. Žáci hudebního oboru ZUŠ secvičili pásmo plné nádherných koled a vánočních písní, se kterým potěšili všechny příchozí do velkopavlovického kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Lidové koledy patří neodmyslitelně k vánočním svátkům a ve spojení s dětskými hlásky dokáží vytvořit nezaměnitelnou sváteční atmosféru. Dětem se vystoupení velmi vydařilo. Jako dáreček a poděkování obdrželi od pana faráře Mgr. Petra Papouška sladkou čokoládovou odměnu a velkou pochvalu.

Svatoštěpánská mše vždy bývala začátkem nového liturgického roku a je slavena za všechny chlapce z Velkých Pavlovic, které v kostele zastupují stárci, stárky a sklepníci v krojích.

 

Fotogalerii ze SVATOŠTĚPÁNSKÉ MŠE v kostele Nanebevzetí Panny Marie
ve Velkých Pavlovicích otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber & Karolína Bártová

 

26-12-2010-BK