Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatomartinské víno zajídali návštěvníci sklípků zabíjačkou a husí pečení

Pokud do dnešního dne některý z návštěvníků Svatomartinských otevřených sklepů ve Velkých Pavlovicích pochyboval o nejčastějších synonymech spojovaných právě s naším městečkem, zajisté nám dal již za pravdu, že jsou skutečně výstižná.

Ani patnáctý listopadový den roku 2008 si s nimi nezadal – sluníčka bylo více než dost, lahodné víno teklo proudem, s pohostinností se každý setkal hned na začátku akce u radnice, kde byly k mání  zabíjačkové speciality a samozřejmě nechyběla ani vypečená svatomartinská husička - to vše okořeněné dobrou a pohodovou náladou. Snad jen ty sladké kulaťoučké meruňky teď na podzim chyběly. Avšak možná i ty, v alternativě veskrze chutnější, trvanlivější, zkrátka a dobře „tekuté“ by se někde k „okoštování“ našly...

Rekordní počet návštěvníků Svatomartinských otevřených sklepů 2008 byl jednoznačně spokojen. Všichni přítomní si hned po příchodu k radnici mohli pochutnat na černé ovarové polévce, vepřovém ovaru, teplých jelitech, jitrničkách a po majoránce vonící tlačence. A nepřišel zkrátka ani ten, kdo dává přednost drůbežím laskominkám. V podobě husí pečínky je po loňském ohromném úspěchu opět nabízela Vinárna u Kaderků.

Své sklípky otevřelo letos tucet vinařů. Ti zde nabízeli velmi bohatou škálu vzorků, od těch nejčerstvějších ročníku 2008 až po perly z archivu. Příjemné překvapení čekalo návštěvníky ve Vinařství V & M Zborovský, kde je majitelé přivítali v krásných nově zrekonstruovaných prostorech.

A večer? Ten byl s posezením u cimbálu v místní sokolovně dovršen posledním synonem města Velké Pavlovice – folklórem.

 

Tak tedy milí milovníci vína
- o příštích otevřených sklepech ve Velkých Pavlovicích nashledanou!

Foto © 2008  Ing. Zdeněk Karber

15-11-2008