Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatomartinské otevřené sklepy se vydařily

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic a Vinařství Radomil Baloun přichystali na sobotu 14. listopadu 2009 17 otevřených vinných sklepů, kde mohli návštěvníci ochutnat sortiment jednotlivých producentů. U několika vinařů byla představena letošní Svatomartinská vína, která prošla sítem degustátorů v Národním vinařském centru ve Valticích a mohou tak oficiálně nést etiketu se svatým Martinem na koni.

Pro hosty byla u prodeje vstupenek připravena pravá slovácká zabijačka - ovar, černá polévka,jitrnice, jelita, tlačenka a gulášek, aby si mohli vytvořit podklad pro ochutnávku mnoha vzorků vín.

Místní restaurace nabídly Svatomartinské menu, což je pečená husa s červeným a bílým zelím, několik druhů knedlíků a džbánek vína. Večer se mohli hosté pobavit na Besedě u cimbálu v sále Vinium a.s.

Letošní Svatomartinské otevřené sklepy byly jubilejní, uzavřely totiž první tucet společně otevíraných sklepů ve Velkých Pavlovicích. První akce tohoto druhu byla v létě 2004. Dnes se konají již třikrát během roku - Májové otevřené sklepy, v červenci Víno v oranžovém a konečně listopadové Svatomartinské.

Sobotní akce přilákala spoustu milovníků vína nejen z naší vlasti, ale i z Německa, Slovenska, Rakouska a Polska.

Děkujeme moc všem návštěvníkům Svatomartinských otevřených sklepů za návštěvu Velkých Pavlovic a podporu vinařství. Zároveň se upřímně omlouváme všem, na které se nedostaly taštičky s logem akce. Budeme se snažit učinit kroky, aby se situace neopakovala. Děkujeme za pochopení a přejeme všem hodně zdaru.

Za pořadatelský spolek Víno z Velkých Pavlovic Eva Buchtová

 

Fotogalerii ze SVATOMARTINSKÝCH OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 2009
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2009 Ing. Zdeněk Karber

 

15-11-2009