Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatomartinské otevřené sklepy

V sobotu 16. listopadu 2019 se konaly tradiční Svatomartinské otevřené sklepy. V letošním ročníku bylo prodáno o něco méně vstupenek než v předchozích ročnících. Tento pokles ovlivnil Festival otevřených sklepů, který se konal jen o týden dřív, ale skalní příznivci akce dorazili i na Svatomartinské otevřené sklepy.

Před městským úřadem byla nejen pro návštěvníky, ale i pro místní připravena přehlídka traktorů, kterou měl původně svým zpěvem doprovázet Presúzní sbor, ale ten musel z důvodu nemoci většiny členů své vystoupení zrušit. Zpěv jsme nakonec nahradili mluveným slovem. Role svatého Martina se ujal Petr Mikulica a probrali jsme vše od počasí, techniky, špačků a vývoje mladého vína až po program, který jsme pro návštěvníky připravili.

Po dlouhé době jsme také připravili alegorický vůz, který řídil Radek Krejčiřík, a vezl dvě bohyně vína v podání Terezky Fůkalové a Klárky Zborovské, které nalévaly víno přímo z vozu. Vavřínové věnečky bohyním vytvořil František Popelka. Protože se tato role velmi líbila, tak už nám na příští rok přibývá zájemkyň na roli bohyně. Tradičně z traktorů před radnicí vystoupili vinaři s koštýři, a nalévali návštěvníkům mladý Müller Thurgau ze Šlechtitelské stanice vinařské. Návštěvníci byli velmi spokojeni jak s vysokou kvalitou mladých vín, tak i s občerstvením v průběhu celého dne. 

Dva víkendy otevřených sklepů hned po sobě daly zabrat všem, nejen vinařům, ale i ubytovatelům a restauracím.

Svatomartinské otevřené sklepy

Text: Luboš Zborovský / Foto: Oldřich Otáhal / 18.11.2019