Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatomartinské otevřené sklepy

V sobotu 11.11. se ve Velkých Pavlovicích konaly tradiční Svatomartinské otevřené sklepy. Protože to letos vyšlo přesně na svátek svatého Martina, rozhodli jsme se, že tentokrát obohatíme program. 

Svatého Martina ztvárnil místopředseda spolku Petr Mikulica, který se na tuto roli velmi dobře připravil. Místního pana faráře pozval na oběd, aby mu řekl vše o tomto svátku, sv. Martinovi a zvycích. Dále mu půjčil plášť, Lucie Prokešová mu koupila husu a další program mohl začít.

Po úvodním slově následovala přehlídka traktorů místních vinařů. Traktory měly zapřaženo veškeré nářadí na obdělávání vinohradů postupně, jak je ve vinohradech využíváno podle ročního období. Průvod končil traktorem ze ŠSV se zapřaženým kombajnem na hrozny. 

V 11 hodin 11 minut jsme si všichni slavnostně přiťukli mladým vínem. Vinaři je rozlévali ze svých koštýřů a pak následovala scénka o sv. Martinovi v netradičním komickém provedení herců z Vysočiny. Na závěr nechyběl ani bílý kůň, vedl ho Štěpán Melichar. Tím byl program ukončen a lidé se rozešli po otevřených sklepech.  

Městu Velké Pavlovice tímto děkujeme za postavení pódia a poskytnutí zázemí.

Svatomartinské otevřené sklepy

Text: Lubomír Zborovský, předseda spolku Víno z Velkých Pavlovic / Foto: David Beihofner / 14.11.2017