Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatomartinské bude letos poprvé i z Moravského Muškátu

Národní vinařské centrum žádá všechny vinaře, kteří mají zájem o participaci na značce „Svatomartinské“, aby se ozvali do 31. srpna 2010 na e-mail narodni@vinarskecentrum.cz  nebo telefon 519 352 072. Podmínky pro získání značky "Svatomartinské" budou obdobné, jako v loňském roce. Novinkou je možnost výroby vína "Svatomartinské" také z odrůdy Muškát Moravský.
Vinařský fond spolu s Národním vinařským centrum, o.p.s. bude letos již po šesté opět organizovat společnou propagaci a označování mladých vín pod značkou „Svatomartinské“.

Značka „Svatomartinské“ byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je majitelem značky Vinařský fond, který bude v letošním roce již počtvrté organizovat prodej pod novou grafickou značkou a za společné propagace podporované z prostředků Vinařského fondu. V loňském roce měla tato propagační akce velký úspěch a prodalo se přes 1 100 000 lahví vína označené značkou „Svatomartinské“.

Značka je využitelná pro všechny registrované vinaře v ČR; samozřejmě za splnění podmínek daných Vinařským fondem. Pod značkou „Svatomartinské“ se budou moci prodávat tyto druhy a odrůdy vín:

• bílé víno, odrůdy Müller-Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškát Moravský typová charakteristika: příjemné, vyrovnané, svěží ovocité víno, suché

• růžové víno, odrůdy Modrý Portugal a Svatovavřinecké; typová charakteristika: příjemné, dobře pitelné ovocité růžové víno, suché

• červené víno, odrůdy: Modrý Portugal a Svatovavřinecké; typová charakteristika: hladké sametové víno, odbourané kyseliny, případně karbonická macerace, suché.

Každý typ může být vyráběn z uvedených odrůd – buď samostatné odrůdy, nebo cuvée těchto odrůd. Před uvedením na trh bude každé víno posouzeno nezávislou komisí, která zhodnotí, zda senzorické parametry vína odpovídají požadované charakteristice. Pokud ano, bude vinař moci využívat společnou grafickou známku Svatomartinského. Vinaři budou moci použít grafickou známku na své etiketě (za předpokladu zachování grafického manuálu známky), nebo také využít společnou vzorovou etiketu.

Dalším spojujícím kriteriem bude používání společných smršťovacích záklopek s grafickou značkou Svatomartinského.

První otevírání láhví nového „Svatomartinského“ bude probíhat jako každý rok 11.11. v 11 hod. na slavnostní akci v Brně, v Hustopečích a dalších městech a samozřejmě ve vybraných vinotékách a restauracích po celé zemi.

Technické podmínky udělení licence  ke stažení ve formátu PDF ZDE, návratka ke stažení ve formátu DOC ZDE. Pro přesné naplánování celé propagační akce je nutno zjistit předběžný zájem jednotlivých vinařů. Žádáme zájemce o využití značky „Svatomartinské“, aby poslali vyplněnou návratku na e-mail narodni@vinarskecentrum.cz nebo fax 519 352 072.

V polovině září budou k dispozici všechny další informace pro vinaře (přihláška, podlicenční smlouva, logomanuál, přehled propagačních materiálů a mediálních aktivit).

12-08-2010 PV