Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Svatohubertská mše je nezapomenutelným kulturním zážitkem

Již tradičně nechávají na konci října velkopavlovičtí myslivci sloužit svatohubertskou mši svatou. Troubená svatohubertská mše svatá se uskutečnila k poctě české myslivosti, přírody a za živé i zemřelé myslivce a lesníky.

Slavnostní mši celebroval pan farář PaedDr. Marek Slatinský, na lesnice hráli trubači z OMS Přerov a zpěvem je provázel mužský sbor VOX VINI z Dolních Bojanovic.

PaedDr. Marek Slatinský se při mši nezapomněl zmínit o tom, že myslivec je ve své honitbě především hospodář a až poté, při zachování mysliveckých tradic, myslivecké etiky a zvyklostí, lovec. Zároveň v modlitbě požádal o ochranu myslivců před úrazy na honech. 

Spojení troubené mše se zpěvem dělá ze svatohubertské mše nezapomenutelný kulturní zážitek. Po mši svaté se konala adorace na hřbitově, kde jsme společně zavzpomínali na zemřelé myslivce a zpěváci sboru VOX VINI zazpívali píseň Tá naša myslivna, jejíž text složil Jaroslav Hejl. 

Myslivci * Svatohubertská mše je nezapomenutelným kulturním zážitkem

Text: Věra Procingerová / Foto: Oldřich Otáhal / 31.10.2022