Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sváteční vánoční mše s chrámovým sborem Laudamus

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích se o letošních Vánocích po dvakráte rozezněl slavnostními tóny. Poprvé se tak stalo v Štědrý večer po desáté hodině večerní, podruhé pak na Boží hod v půl jedenácté dopoledne.

Sváteční vystoupení při mši svaté předvedl smíšený chrámový sbor Laudamus z Velkých Pavlovic pod vedením Jana Míchala. Zazněly Česká vánoční mše Ignáce Händela a české vánoční koledy - Co to znamená, K Ježíškovi do Betléma půjdeme, V půlnoční hodinu, Byla cesta, byla ušlapaná a skladby barokního skladatele Adama Michny z Otradovic Vánoční rosička a Chtíc, aby spal.

Sbor na varhany doprovázela Mirka Janů, na housle Eva Janů a Edita Fůkalová a na sopránovou zobcovou flétnu Eliška Veverková. Před kostelem vánoční atmosféru umocňovali a při pozdvihování fanfáru zahráli Jakub Kostrhun, Pavel Vomáčka, Martin Jilka, Lukáš Melichar a Stanislav Prachař.

 

Poslední vánoční vystoupení sboru Laudamus si můžete vyslechnout
na Nový rok v 10.30 hodin. Jste srdečně zváni.

 

Fotogalerii ze slavnostních vánočních mší
s chrámovým sborem LAUDAMUS otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv rodiny Míchalovy

 

26-12-2009