Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Švábi na Ekocentru Trkmanka

Včera byla na Ekocentrum Trkmanka doručena speciální zásilka obsahující malý hmyz „Blaptica Dubia“ aneb „Šváb argentinský“. Tento druh švába je nejvíce používaný ke krmným účelům. Tito švábi chutnají téměř  všem terarijním zvířátkům. Patří mezi středně velké šváby, tudíž se hodí  pro všechny. Nelezou po skle a nelétají. Dorůstají velikosti cca 4 cm. Chov je absolutně bezproblémový. Suché prostředí, teplo (25 - 30 stupňů) a klid. Jejich cyklus je poněkud delší a trvá déle než se rozjedou, ale získáme množství kvalitní potravy. Dospívají podle teploty cca v 6 -7  měsících. Samičky nosí ootéky v těle a z nich se po měsíci líhne cca 20 ks malých nymf. Mohou být pohromadě s dospělci (nepožírají se) a stačí pouze vybírat vhodné velikosti ke zkrmení.

Pro náš malý zvěřinec tak budeme mít do budoucna o potravu postaráno. Již nyní si na nich naše agamy Frankovka a Vavřinec pochutnávají (Agama vousatá - Pogona Vitticeps).


Kolektiv Ekocentra Trkmanka


 

Fotogalerii živé konzervy pro agamy otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Kolektiv Ekocentra Trkmanka

 

14-08-2014 PV