Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sv. Urban jako nový. Na opravu přispěli místní zahrádkáři.

Kaplička sv. Urbana nacházející se mezi vinicemi na cestě od Vinařského penzionu André na rozhlednu Slunečná prošla na přelomu měsíců dubna a května 2016 opravou. Vlivem rozmarů počasí velmi poničená dřevěná plastika světce byla odinstalována a odvezena do dílen na městského úřadu. Zde byla zrenovována a poté opět vrácena na své místo, pod stříšku malebné kapličky. Nyní sv. Urban znovu spokojeně upírá svůj zrak ku Velkým Pavlovicím a poslušně hlídá zdejší vinohrady.

Nic však není zadarmo. Také oprava dřevěné sochy něco stojí. Na úhradě nákladů se podílelo Město Velké Pavlovice ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem Velké Pavlovice.

ČZS věnoval na opravu sochy finanční dar ve výši 5.000,- Kč, za což mu patří velké poděkování.

Dřevěná plastika sv. Urbana je dílem řezbáře Jaroslava Buncka z nedalekých Rajhradic, který zanechal v našem městě výraznou uměleckou stopu. Další z jeho děl, dřevořezbu sv. Antonína Paduánského, najdeme v kapličce „Na Příčníkách“ za železničním přejezdem směrem k obci Bořetice. Do třetice je pan Bucko spolu se svým synem Radkem autorem sv. Huberta umístěného před vstupní bránu do areálu myslivny pod Floriánkem.

Karolína Bártová


 

Fotogalerii nově opravené kaličky sv. Urbana otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Karolína Bártová

 

 

Fotogalerii z opravy dřevěné plastiky sv. Urbana * otevřete kliknutím ZDE

 

 


17-05-2016-BK