Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Suzanne Vega nadchla zpěvem i milým úsměvem

Vinařství Radomila Balouna ve Velkých Pavlovicích mělo včera večer slavnou návštěvu. Zazpívala tu americká folková hvězda Suzanne Vega. Zpěvačku, která vyprodává koncertní haly po celém světě, doprovodil bubeník Doug Yowell.

„Ahoj, ráda vás vidím,“ zahájila svůj včerejší komorní koncert pro zhruba tři sta diváků shromážděných na nádvoří vinařství Baloun americká folková hvězda Suzanne Vega.

Publikum se dočkalo po dvaceti minutách, když pár kapek ze zataženého nebe jako by zaplašil právě raketový nástup americké hudební legendy. Na pódium vstoupila celá v černém a svým obdivovatelům popisovala příběh většina svých písní.

V takřka domácké atmosféře odehrála Vega některé skladby bez jakýchkoliv speciálních efektů na malém pódiu. Diváci po každé písničce nadšeně aplaudovali. O potlesk ale neochudila ani svůj doprovod. Po druhé skladbě When Herodes Go Down Vega publiku představila bubeníka Douga Yowella, který s ní po deseti letech zahrál exkluzivně pro diváky třímající pohárky vína v pavlovickém vinařství. „Tento večer je speciální, protože tu s námi může být můj dobrý přítel Doug,“ glosovala  Vega. Po koncertě čekala písničkářku ochutnávka v místním historickém sklepě

Šaty na míru jako dar
Pro Suzanne Vega včera ve vinařských Velkých Pavlovicích připravili obdivovatelé k jejím nedávným dvaapadesátým narozeninám i malilinké překvapení. Za vším přitom stálo nejprve kouzlo náhody. To když se majitelka velkopavlovického módního salonu Elisha Mode Eliška Tomková potkala se svým sousedfem odnaproti, známým vinařem Radomilem Balounem. Právě on jí totiž o chystané návštěvě americké hvězdy řekl. „ Ušila jsem pro Suzanne Vega černé šaty s extravagantně nabíranou sukní ke kolenům. Šít šaty na míru pro takovou hvězdu byla pro mě obrovská výzva a hlavně radost“, pochlubila se dárkem pro svou od mládí oblíbenou světovou celebritu majitelka salonu. A zároveň před koncertem dodala: „Pokud se paní Vega ale budou líbit kterékoliv šaty z kolekce předvedené na módní přehlídce v průběhu večera, milerád jí je věnuji,“ prozradila majitelka salonu, která před prací na šatech nejprve omrkla zpěvaččin osobitý styl a vkus.

Speciální lahve slámového vína a vín starších ročníků zase připravil legendární americké hvězdě na ochutnání vinař Radomil Baloun. „Suzanne jsme provedli po našem vinařství v Hustopečích, ochutnali vzorky ročníku 2010 a předvedli jí naši technologii,“ popsal hostitel atraktivní část programu, který americké zpěvačce i jejímu manželovi jako jeden z pořadatelů akce včera přichystal. Kromě toho podepsala známá zpěvačka po koncertě také akustickou kytaru pro Jihomoravskou komunitní nadaci. Její ředitelka Zlata Maděřičová věří, že právě podpis Vegy zvýší její atraktivitu mezi kupci při listopadové dražbě v Praze.

„A také nám Suzanne podepsala zlatou tužkou pár lahví Sylvánského zeleného ročníku 2009. Ty skončí v archivu, a až znovu přijede, budou tady na ni čekat,“ prozradil ještě vinař Baloun.

Že hvězda amerického folku Suzanne Vega vůbec netrpí hvězdnými manýry celebrit, potvrdili zaměstnanci hustopečského hotelu Vinopa. Právě v jeho prostředí se zpěvačka ubytovala po příjezdu z Olomouce. „Neměla vůbec žádné speciální požadavky. Vybrali jsme jí tedy příjemná pokoj podle našeho uvážení,“ vylíčil ještě známou Američanku jako velmi příjemnou dámu provozní hotelu František Lempart. Světoznámá písničkářka sem přijela v pohodové náladě v krátkých šortkách a se slunečními brýlemi na očích.

Hana Raiskubová

 

14-07-2011 PV