Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Stužkování maturantů roku 2015

Krásné šaty, obleky, slavnostní atmosféra, nostalgie s příměsí slz. Tak by se dalo popsat stužkování studentů oktávy a 4.A, které právě tento školní rok čeká zkouška dospělosti. A první krok k ní byl vykonán v páteční podvečer 28. listopadu 2014 v aule Gymnázia Velké Pavlovice.

Shromáždili se zde nejen rodiče stužkovaných, ale i učitelé a přátelé. Poněkud nejistým krokem započal slavnostní nástup studentů za hudebního doprovodu Mgr. Jana Míchala a jeho žáků. A pokud se říká, že čas utíká jako voda, pak se o tom přítomní mohli přesvědčit ve dvou prezentacích, připravených Ing. Holáskovou. Poskládané z fotek budoucích maturantů pobavili spolu s citáty, které padly nejen z úst studentů, ale i kantorů.

Poté následovalo slavnostní pasování ředitelem školy PaedDr. Vlastimilem Kropáčem do řad maturantů. Přijmutí šerpy a stužky od třídních učitelek Ing. Marie Holáskové a Mgr. Stanislavy Tomkové a potřesení si pravicí s panem místostarostou Petrem Hasilem.

Ale s pasováním přichází i velká odpovědnost. K té se 4. A i oktaváni zavázali skrze slib náležité studijní přípravy, za což se jim dostalo přání štěstí, úspěchů a pevných nervů, nejen pro ně, ale i pro rodinné příslušníky. A po tradiční studentské hymně Gaudeamus Igitur následovalo focení pro uchování vzpomínek na tento důležitý podvečer.

 

Inka Koutná, maturantka roku 2015 Gymnázia Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii ze stužkování studentů tříd oktáva a 4.A Gymnázia Velké Pavlovice
do řad maturantů roku 2015 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 


11-12-2014-BK