Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenty zaujal Lakomec i Mahenovo divadlo

V úterý 20. března 2012 jsme se s kvartou a 1.A Gymnázia Velké Pavlovice vypravili  na hru Lakomec do Mahenova divadla v Brně. Autobus zaparkoval u Janáčkova divadla, což je sice od Mahenovy činohry kousek, ale při chůzi na podpatcích se cesta zdá nesmírně dlouhá. Po příchodu do divadla nás ohromila jak architektura, tak zrcadla, která jsou opravdu všude. Po zvukovém upozornění jsme se usadili na místa.

Lakomce napsal Molière. Lakomý Harpagon má dvě děti, které jsou zamilované. Jelikož se Harpagon dívá jen na peníze, chce, aby si vzali bohaté a staré protějšky, a on sám by si měl vzít vyvolenou svého syna. Pomocí malé lsti, při které se musí Harpagon rozmyslet mezi štěstím svých dětí a penězi (vybere si peníze), však vše dopadne dobře a děti si mohou vzít toho, koho opravdu milují.

Představení předčilo naše očekávání, všichni jsme totiž očekávali, že představení bude příliš vážné, ale opak byl pravdou. Chvílemi se naším smíchem otřásalo divadlo v základech a nejednou se přidali i samotní herci. Například při scéně, ve které bylo slovně naráženo na brněnský „orloj“ a jeho tvar. Divadlo bylo celkově netradičně pojato.

Divadlo jsme opouštěli se smíchem a už se těšíme na další představení.

Barbora Švehlová, kvinta Gymnázium Velké Pavlovice

 

MAHENOVO DIVADLO Brno

 

 

 

 

30-03-2012-BK