Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studentský jarmark „na kruháči“ opět pomohl

Vánoční jarmark před Gymnáziem ve Velkých Pavlovicích se stává pomalu a jistě tradicí. Stejně tak se stává tradicí, aby žáci prodejem svých výrobků pomáhali. Kdo zavítal v pátek 16. prosince 2016 odpoledne „na kruháč“ před gymnáziem, mohl koupí různých předmětů podpořit léčbu Garika Válka z Velkých Pavlovic, jenž neměl to samozřejmé štěstí narodit se zdravý.

Letos poprvé se rolí „prodejců“ zhostili pouze žáci naší školy. Celá polovina z dvanácti kmenových tříd – prima, sekunda, tercie, kvinta, 1.A a septima, se do akce, kterou Studentský parlament při Gymnáziu Velké Pavlovice připravoval přibližně dva měsíce, rozložila na školní lavice pestré a voňavé zboží.

Kdo přišel, mohl vybírat z celé škály dobrot: muffiny, perníčky, medovníky, slaný štrúdl. Zahřát se dětským punčem a svařákem, provonět svůj domov levandulí a vonnými pemzovými kamínky, zkrášlit obývací pokoj látkovými srdíčky, různými ozdůbkami, opatřit dárky pro své blízké originálními vánočními cedulkami a v neposlední řadě udělat radost sám sobě originálními náušnicemi.

Po celé odpoledne bylo náměstíčko před školou v obležení usměvavých návštěvníků a milých prodavačů. Měli jsme radost, že mezi nás zavítal i Garik se svými rodiči a sourozenci. Věřím, že mluvím za každého, kdo páteční odpoledne před gymnázium dorazil: každé z těch promrzlých „dětí“ si zaslouží obdiv a velké poděkování. Myslím, že se nejen učí pomáhat, když je potřeba, ale společnou přípravou svých výrobků také posilují svá přátelství.

Výsledná částka, kterou Garik díky jarmarku a sbírce při Vánočním koncertu, který v kostele Nanebevzetí Panny Marie proběhl v pátek 16. prosince, získal, činila překvapivých a neuvěřitelných 21.358,- Kč!

Milí studenti, moc si vážím vašeho nadšení a těším se na naše další společné akce!

Fotogalerii ze studentského jarmarku a koncertu v kostele * otevřete kliknutím ZDE

Za Studentský parlament při Gymnáziu Velké Pavlovice Mgr. Pavla Míchalová

171516

Text: Mgr. Pavla Míchalová, Gymnázium Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 20.12.2016