Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studentská DOUBLE oslava Dne studentstva

25. výročí Listopadu 1989 si velkopavlovické gymnázium připomene hned dvojím způsobem. Zdejší studenti se zapojili do projektu Měsíc filmu vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni.

Vyšší ročníky uvidí v pondělí 10. listopadu působivý dokument Z deníku Ivany A.. Předlohou filmu se stal autentický deník osmnáctileté Ivany A., která osobitým pohledem středoškolačky reflektuje poslední rok existence komunistického Československa. Nový snímek Karla Strachoty je syntézou skutečných deníkových záznamů, sekvencí ze zpravodajských a publicistických pořadů, ukázek z dobového tisku, soukromých dokumentů a fotografií. Na projekci naváže ve středu neformální beseda s Mgr. Miroslavem Tiefenbachem.

Druhý, viditelnější způsob, proběhne v úterý 18. listopadu, kdy se na gymnáziu uskuteční v pořadí druhý Retroden. Záleží na fantazii studentů a případně i ostatních zaměstnanců školy, jaké dobové oblečení zvolí. Třídy se vyzdobí v duchu socialistických tradic, školní rozhlas nabídne širokou škálu šlágrů od častušek až po pecky Michala Davida.

 

Zdroj: www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

17. listopad

Mezinárodní den studentstva
Den boje za svobodu a demokracii

 

 

 

 

 

10-11-2014-BK