Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studentská akademie už je tradicí, gymnazisté s grácií navázali na loňskou premiéru

Udělat si legraci ze školy, učitelů, ale i sebe samotných a hlavně pobavit ostatní. To je způsob jak si užít předposlední školní den a rozloučit se s uplynulým rokem, který už druhým rokem zvolili studenti napříč třídami velkopavlovického gymnázia. Ať už žáci zpívali, hráli scénky nebo tančili, sklidili velký úspěch u publika, které ovacemi nešetřilo. V úterý 28. června tak všichni v naplněné sokolovně mohli díky svým dětem, vnoučatům, žákům strávit příjemný podvečer.

Velkopavlovičtí gymnazisté letos při plánování červnové akademie stáli před nelehkým úkolem. A to navázat na loňskou historicky první přehlídku studentských vystoupení, která se setkala s velkým úspěchem. Po dvouhodinovém pásmu pestrého programu složeného z několika hudebních čísel, tanečně-hudebních vystoupení nebo hraných scének ale mohl všem účinkujícím a organizátorům spadnout kámen ze srdce. Vše klaplo na jedničku a setkalo se s mohutnou odezvou publika složeného ze žáků, absolventů a učitelů školy, ale hlavně jejich rodičů a prarodičů.

Už průvodní slovo moderátorů se stalo samostatným originálním vystoupením. Bára Šíblová se během každého předělu setkávala s nějakou známou osobností v podání Vojty Antoše. Na studentskou akademii tak k překvapení všech letos dorazil třeba prezident Miloš Zeman.

Na úvod diváky naladila na příjemnou notu kapela složená ze studentů gymnázia napříč ročníky, s úspěchem se setkala speciální verze písně Pražského výběru s názvem Pavlovčákům, těm je tu hej. Pak už se všichni mohli bavit parodiemi několika televizních show – nejmladší gymnazisté si připravili soutěž Prima má talent, třída kvinta si vzala na paškál Televizní noviny a pustila se i do soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Další třídy diváky zavedly třeba do londýnského muzea voskových figurín a ukázaly nám, jak to v něm vypadá v noci. Potlesku se dočkali i tančící pidilidi. Večeru nechyběly klasické pohádky v netradičním pojetí jako Sněhurka nebo Popoluška.  O hymnu školy se postarala třída kvarta.

Na závěr dvojice moderátorů poděkovala za pomoc a trpělivost paní učitelce Pavle Míchalové, která vede Studentský parlament Gymnázia Velké Pavlovice. Ta na dálku poděkovala nejen nemocnému Lubomíru Krůzovi, studentovi septimy, který stojí v čele parlamentu za studenty, ale i všem účinkujícím.

Pochvala a uznání patří všem žákům školy, kteří na konci školního roku měli chuť vymýšlet a trénovat připravená vystoupení, především pak je třeba ocenit ty nejmladší za odvahu a bezprostřednost, se kterou před početné publikum vystoupili.

Snad nadšení a elán studenty gymnázia nepřejde a příští rok se dočkáme další studentské akademie!

 

Eliška Mainclová, absolventka Gymnázia Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz  


 

Fotogalerii ze školní akademie studentů velkopavlovického gymnázia
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 


30-06-2016-BK