Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti znovu pomáhali. Apríles pro Krtka

Stalo se již tradicí, že druháci Gymnázia Velké Pavlovice organizují Apríles, akci, která spojuje pomoc se zábavou. Jako cíl získaných finančních prostředků si letos studenti zvolili Nadační fond dětské onkologie Krtek. Proto logo Krtka a slovo Apríles dominovalo v pátek 19. dubna 2024 ve velkopavlovické sokolovně. 

Už od pěti hodin si na své přišly menší děti, pro které si druháci nachystali pestrou škálu různých soutěží a úkolů. Kolem půl sedmé se sokolovnou rozezněla kapela Out of the Blue, která do Velkých Pavlovic přijela až z Dobříše. Sára Springerová a Eva Drobiličová pak na pódium pozvaly zástupce Nadačního fondu dětské onkologie Krtek paní Evu Kroupovou, která objasnila, jak získané finanční prostředky pomáhají, a také paní Michaelu Hradilovou z Šance Olomouc. Na Aprílesu byla totiž také možnost zapsat se do Českého národního registru dárců kostní dřeně. 

Vrcholem večera byla dražba různých předmětů věnovaných nejen učiteli Gymnázia Velké Pavlovice, ale také některými z rodičů a přátel školy. Role dražitele se úspěšně zhostil Martin Hrabina ze septimy, povedlo se mu dražitele „vyhecovat“ k mnoha hezkým „přihazovacím“ soubojům, takže nakonec dražba vynesla úctyhodných 24.400 Kč.

Pak už večerní program svým tanečním vystoupením Nad rámec stereotypu zpestřila ZUŠ Velké Bílovice. S tímto emotivním číslem druhý den na taneční soutěži v Brně zvítězili a postoupili na mistrovství Moravy.

Poslední dvě hodiny si návštěvníky Aprílesu zcela získala kapela Sympl z Vizovic, kterou možná v Pavlovicích ještě někdy uslyšíte. „Apríles se letos fakt povedl, celé ty měsíce příprav stály za to,“ řekla jedna z organizátorek a dodala, „jen nás mrzí, že nepřišlo víc lidí a hlavně více studentů. Mysleli jsme si, že Apríles je nejen fajn příležitost podpořit dobrou věc, pobavit se, ale taky se potkat navzájem.“

Díky návštěvníkům Aprílesu a rovněž díky obrovské podpoře sponzorů z Velkých Pavlovic i širšího okolí, získává Nadační fond dětské onkologie Krtek pro svou práci téměř 145.000 Kč. Velmi všem děkujeme, vaší podpory si vážíme!  Přejeme příštímu ročníku Aprílesu stejnou náladu a nadšení, s jakým se druháci do organizování pustili!

Gymnázium * APRÍLES 2024 pro Nadační fond dětské onkologie Krtek Brno

Text: Mgr. Pavla Míchalová, třídní učitelka třídy sexta Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 3.5.2024