Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti z břeclavské "obchodky" jsou dobře finančně gramotní. Uspěli v soutěži

Napsali o nás; Břeclavský deník - 10.4.2021 * Žáci 3. ročníku oboru Obchodní akademie ze Střední průmyslové školy E. Beneše a obchodní akademie Břeclav KAROLÍNA TOMKOVÁ z Velkých Pavlovic s Veronikou Zapletalovou a Davidem Pardovským se probojovali v soutěži Finanční gramotnost do celostátního kola.

Po vítězství v okresním kole postoupili do kola krajského. Nešlo v pravém slova smyslu o krajské, spíše o moravské kolo - účastnilo se ho totiž 15 středních škol z Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.

Soutěž se konala 29. března v online podobě a probíhala formou znalostního testu. Ten obsahoval například otázky zaměřené na práva spotřebitele, rodinný rozpočet, investování i otázky týkající se úvěrů, finančního arbitra, existenčního a životního minima. Pro účast v krajském kole si žáci navíc museli připravit prezentaci na téma Jak byste se chtěli učit o financích u vás na škole. Tento kreativní úkol měl v celkovém hodnocení dvacetiprocentní váhu.

Budoucí mladí ekonomové z Břeclavi získali celkem 13,52 bodů (vítězná škola 13,84 bodů), obsadili tak druhé místo, díky němuž postoupili do celostátního kola.

Letošní ročník byl těžší než předcházející, protože se žáci nemohli osobně setkávat s vyučujícími ani mezi sebou a připravovali se pouze na dálku. K dosaženým výsledkům jim gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v republikovém finále.

Marcela Minářová - Střední průmyslová škola E. Beneše a obchodní akademie Břeclav

Zdroj: Břeclavský deník; rubrika Čtenář reportér / 12.2021