Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti velkopavlovického gymnázia pomáhají onkologicky nemocným dětem

Studenti sexty a 2.A na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích každoročně pořádají charitativní akci s názvem Apríles. I tento rok studenti nezklamali a přichystali příjemný večer. 

Vše vypuklo v 17.00 hod., kdy se sál zaplnil malými ratolestmi a začala ta pravá zábava – soutěže! A samozřejmě prodávání propagačních předmětů od Krtka, např. trička, klíčenky, kalendáře.

Avšak oficiální zahájení nastalo až v 18.30 hod. proslovem pana ředitele gymnázia a paní Doležalové z nadace Krtek. Poté nastoupila hudební skupina Tremolo a začala se linout příjemná hudba, která přilákala na parket mnoho tanečníků. Nesměla chybět ani kulturní vložka v podobě tanečních skupin. Představilo se nám taneční seskupení N. C. O. D. z Břeclavi, a to dvěma rytmickými čísly. S kratší odmlkou pak zatančil Balanc z Velkých Bílovic s jedním dynamickým vystoupením.

Stříbrný hřeb večera byla tolik očekávaná dražba učitelského majetku. Každý profesor z gymnázia věnoval právě této akci svou velmi drahocennou věc. Objevily se zde například knihy, plyšový had, karty, trenky a přívěsky na klíče. Vše bylo vydraženo za neuvěřitelné ceny.

Zlatý hřeb nám začal a skončil velmi brzy. Petr Bende přijal naši pozvánku a zazpíval na letošním Aprílesu. Ale jen co jste se zaposlouchali do jeho libozvučných písní, ztratili jste pojem o čase a hodina uplynula jako voda. Pak se opět vrátila na pódium skupina Tremolo a hrála až úplně do noci.

Myslím, že za obě třídy mohu tvrdit, že letošní Apríles se více než podařil. Vybrali jsme téměř 60 tisíc korun! Všechny peníze poputují na pomoc onkologicky nemocným dětem, nadaci Krtek při Fakultní nemocnici Brno.

Děkujeme hlavně učitelům z gymnázia, kteří ve svém volném čase pomáhali s organizací a zařizováním. A velký dík patří Vám všem, kteří jste se zúčastnili. Bez Vás bychom to nikdy nezvládli!

Text: Alžběta Průdková, studentka třídy sexta - Gymnázium Velké Pavlovice / 16.4.2018