Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti uspořádali Vánoční jarmark a koncert, výtěžek z obou akcí poputuje k nemocné Terezce

Minulý čtvrtek, dne 14. prosince 2017, uspořádalo velkopavlovické Gymnázium pod taktovkou Studentského parlamentu tradiční Vánoční jarmark a Vánoční koncert v kostele. Stejně jako v létech minulých se škola rozhodla výtěžek z obou akcí věnovat na dobrou věc.

Předloni penízky vydělané prodejem vlastnoručně vyrobeného zboží z jarmarku a z dobrovolného vstupného na koncert v kostele putovaly do Němčiček k malé Sabince, loni zůstaly ve Velkých Pavlovicích u Garička a letos opět změnily adresu, budou doručeny však opět nedaleko, do Vrbice k Terezce Vajbarové. Všechny tyto děti spojuje jedna smutná skutečnost, trpní závažnou chorobou, jejíž léčba je velmi finančně náročná.

Velkopavlovičtí studenti projevili notnou dávku empatie, vyrobili spousty krásných vánočních výrobků, napekli dobroty, nacvičili adventně-vánoční pásmo a za snahu a píli si připsali na vrub svého dobročinného účtu úctyhodnou částku, 27.300,- Kč.

V nejbližších dnech tyto penízky studenti odevzdají Terezce a jak se můžete dočíst v přiloženém rozhovoru s maminkou Terezky, budou využity k částečnému uhrazení nákladů na lázeňskou léčbu v Klimkovicích. Kéž jí poslouží co nejlépe a přiblíží ji k vytouženému zdraví.

Srdečně děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc.
Nejen Terezce přejeme poklidné Vánoce a do nového roku vše dobré, hlavně zdraví!

Rozhovor s maminkou Terezky Vajbarové z Vrbice připravily studentky třídy tercie * ke stažení ZDE

Gymnázium * Studentský vánoční jarmark a koncert v kostele

Text: Gymnázium Velké Pavlovice a Karolína Bártová / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 20.12.2017