Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti tercie bodovali v soutěži Eurorebus 2016

Gymnázium Velké Pavlovice, 24.4.2016 - Máme tu opět vědomostní soutěž EUROREBUS 2016 a vězte, že letos proběhl již 21. ročník této soutěže, do které se aktivně zapojují i studenti našeho gymnázia. Příprava není jednoduchá a vyžaduje znalosti ze zeměpisu, dějepisu, biologie i z aktuálního společenského dění. Od loňského roku dokonce přibyly také otázky z oblasti matematiky a fyziky.

V tomto školním roce soutěžilo družstvo sekundy - Klára Pejchlová, Daniela Ulrichová, Martin Grůza a družstvo tercie - Jana Zámečníková, Lukáš Pejchl, Štěpán Prokeš, loňský úspěšný reprezentant naší školy v celostátním kole v Praze.

Po třech korespondenčních kolech se obě družstva probojovala do krajského kola, které se konalo 24. dubna 2016 v Brně. Družstvo tercie se umístilo na skvělém 2. místě (z 32 tříd) a družstvo sekundy skončilo na 17. místě (z 31 tříd). Letos jsme měli také zástupce v soutěži jednotlivců v kategorii Z02, kterým byl Lukáš Pejchl, člen úspěšného družstva tercie. A protože prvních 5 družstev postupovalo do celostátního finále, radost tercie byla na místě. I když družstvo sekundy nepostoupilo, radovali jsme se z postupu všichni společně a chuť soutěžit nám zůstala i do příštího ročníku.

Chtěl bych všem členům obou družstev poděkovat za vzornou reprezentaci gymnázia a postupujícímu družstvu tercie popřát hodně štěstí v červnu, kdy se uskuteční celostátní kolo v Praze. Velice rád připojím i poděkování paní Ing. Jitce Pejchlové, která mně v neděli 24. dubna 2016 ochotně pomohla s dopravou obou družstev do Brna a zpět.

 

PaedDr. Stanislav Kameník, Gymnázium Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Soutěž EUROREBUS 2016 - 21. ročník, krajské kolo v Brně

 

Foto © 2016 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 


28-04-2016-BK