Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti sekundy na horách

Od 8. do 15. ledna 2011 se třída sekunda Gymnázia Velké Pavlovice účastnila lyžařského výcviku. Sraz byl stanoven na 8:45 hodin u školy. Všichni jsme si dali lyže, výstroj a zavazadla do autobusu, poslední opozdilci odevzdali všechna možná potvrzení a mohlo se vyrazit. Zanedlouho se budeme moci kochat krajinou Jeseníků.

Po několika hodinách jízdy jsme dorazili do malebné vesnice Ludvíkov, k chatě U Sovy. Vybalili jsme si věci a nachystali se na svah, kde nás učitelé zařadili do skupin podle našich lyžařských dovedností.

Po večeři následoval denní rozkaz, na kterém jsme se dozvěděli spoustu důležitých informací. Potom jsme dostali až do večerky, která byla v deset hodin, volno. Následující den všichni lyžovali až do oběda a po krátké pauze po obědě znovu vyrazili na svah. Při denním rozkazu po večeři byla vysvětlena hra, kterou byli všichni nadšení. Navíc první část sekundy dostala za úkol připravit program na večer následujícího dne.

Další den proběhl téměř stejně až na večerní program, při němž proběhla taneční soutěž a poté diskotéka. Následující den chystala program druhá skupina. Připravili si zábavné soutěže a poté opět diskotéku. Nakonec dělali program žáci tercie. Samozřejmě celý výcvik nebyl jen o diskotékách. Všichni zdokonalovali své lyžařské schopnosti.

Předposlední den byl slalom. Všichni se těšili, byli trochu nervózní, ale hlavně smutní, že je to jejich poslední den pobytu. Poslední večer učitelé předali ceny a nechali nás vzhůru až do jedenácti hodin večer.

Ráno se všichni sbalili, uklidili si pokoje a odebrali se do jídelny, kde čekali na autobus. Čas si krátili hraním her nebo sledováním filmu. Nakonec se všichni shodli na tom, že celý pobyt stál vážně za to.

Kateřina Poláčková, studentka sekundy, Gymnázium Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z lyžařského kurzu v Jeseníkách třídy sekunda
velkopavlovického gymnázia otevřete kliknutím na obrázek...

 

https://www.velke-pavlovice.cz/Photogalery.asp?nPhotoGaleryID=813&nDepartmentID=304&nLanguageID=1

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

04-03-2011-BK