Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti se rozloučili se školním rokem akademií

Úprava posledních detailů, nervozita, tréma, můžeme začít? Tak asi vypadalo pár posledních okamžiků před zahájením historicky první studentské akademie velkopavlovického gymnázia. Poté však zdatná trojice moderátorů ve složení Aleš Omyla, Libor Barvík a Tereza Slámová přivítala sokolovnu zcela zaplněnou diváky.

Rodiče vystupujících studentů, jejich starší sourozenci, bývalí spolužáci, absolventi či jiní přátelé studentské zábavy se přišli podívat, jak se žáci gymnázia pod záštitou studentského parlamentu vypořádali s nelehkým úkolem a cílem, který si stanovili. Soudě reakcí početného publika můžeme říci, že to zvládli bravurně. Asi dvouhodinový program se skládal z vystoupení jednotlivých tříd, skupin, spolků či hudebních seskupení, zahrál i již úspěšný, ač poměrně mladý divadelní soubor Škrpálek.

V průběhu večera jsme měli možnost zhlédnout například soutěž Máme rádi gympl, Evolution of Dance aneb život v průběhu staletí prostřednictvím tance, do historie jsme se podívali i prostřednictvím humorných divadelních scének, a to do období dívčí války či na dvůr Marie Terezie, kde jsme se dozvěděli, jak vznikla povinná školní docházka. Příjemně strávený podvečer završila hudební čísla a pomyslnou třeštilkou na dortu byla píseň v podání učitelů školy.

Když někdy v průběhu zimy vznikla na půdě studentského parlamentu myšlenka uspořádat školní akademii, jako tomu bývá na jiných školách, leckdo se tvářil skepticky a málokdo věřil, že se akademie uskuteční. Ale výsledek důsledného zkoušení nejen v závěrečném týdnu školního roku sebral pochybnostem vítr z plachet a to nejen se ctí, ale s veškerou parádou.

Nezbývá než popřát studentskému parlamentu další povedené akce a třeba zase za rok na shledanou!

 

Eliška Mainclová, absolventka Gymnázia Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Historicky první studetská akademie Gymnázia Velké Pavlovice

 

Foto © 2015 Lukáš Kadlec

 

 


14-07-2015-BK