Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti procestovali o DNU ZEMĚ celou modrou planetu

Den věnovaný Zemi připadá na 22. duben. Svátek, původně věnovaný oslavě jara a všech jeho krás, dnes upozorňuje hlavně na problémy ekologie, na ničení životního prostředí a snaží se připomenout to, co je na naší planetě krásné.

Gymnázium Velké Pavlovice si ke Dnu Země připravilo projektový den zaměřený na poznání a seznámení s naší modrou planetou trošku jinak, než známe z hodin zeměpisu. Země byla rozdělena na osminy a každá třída si vylosovala jednu část. Pak už začaly přípravy na to, jak nejlépe ostatním třídám představit právě ten „svůj“ kousek Země.

Studenti zpracovávali zvětšenou mapu, hledali zajímavosti do powerpointových prezentací, zajímali se o kladné i negativní vlivy na životní prostředí. Nejvíce času jim jistě zabraly přípravy vlastních vystoupení, kterými se snažili s humorem, a někdy i s nadsázkou prostřednictvím textů básniček nebo scének ukázat, jaká ta naše planeta vlastně je.

No a pak už zaplnili soutěžící aulu školy a postavili se nejen před učitelskou porotu, ale i své spolužáky z dalších ročníků, aby se pustili do boje o sladkou odměnu v podobě dortů, či dne volna na výlet pro absolutního vítěze.

Nejvíc nadšení, elánu a bojovnosti projevili nejmladší studenti, a tak nezbývá než pogratulovat primě k vítězství a poděkovat také ostatním za snahu, nové poznatky i vesele prožité dopoledne 24. dubna 2012.

Ing. Marie Holásková


Atmosféru projektového DNE ZEMĚ studentů
Gymnázia Velké Pavlovice přiblíží přiložená fotogalerie,
kterou otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Marie Holásková

 

 

25-04-2012-BK