Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti gymnázia se podílí na dalším mikroprojektu

Na tradiční vzájemné spolupráci měst Velké Pavlovice a Senica je založený další mikroprojekt přeshraniční spolupráce, který se právě v těchto dnech začíná realizovat. Gymnázium ve Velkých Pavlovicích v něm vystupuje jako partnerská škola, čímž pokračuje v další spolupráci se studenty gymnázia v Senici.

Cílem tohoto projektu je analyzovat a vyhodnotit stav kvality životního prostředí v našich regionech a monitorovat jeho vývoj. Vzhledem k odlišnému charakteru obou měst budou získané výsledky použity k přijetí preventivních opatření k ochraně životního prostředí.

Nejen, že studenti školy získají pro práci ve skupinách odpovídající přístroje a zařízení pro analýzu znečištěné půdy, vody a vzduchu, ale zpestří se jim výuka a jejich praktické dovednosti.

Projekt povede rovněž k zintenzivnění vzájemné spolupráce obou škol a k rozvoji vědomí studentů o ekologii. S výsledky práce studentů, které mohou být velmi zajímavé, bude veřejnost seznámena nejen na prezentaci, ale i na webových stránkách naší školy.

dr.Kropáč Vlastimil, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice

 

Studenti nižšího stupně velkopavlovického gymnázia
pracují na novém mikroprojektu

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

30-09-2011-BK