Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti gymnázia na výstavě o životě ANNY FRANKOVÉ

Do Hustopečí se po deseti letech vrátila výstava o Anně Frankové s názvem ANNA FRANKOVÁ - ODKAZ PRO SOUČASNOST. Shlédnout necelých 30 panelů, které ji tvoří, jeli studenti třetích a čtvrtých ročníků Gymnázia Velké Pavlovice.

Expozice je českou verzí mezinárodní putovní výstavy Domu Anny Frankové v Amsterdamu, kterou dosud navštívilo přes pět milionů návštěvníků ve více než 32 zemích světa. Návštěvníkům má předat příběh Anny Frankové a také seznámit je s tematikou holocaustu z pohledu rodiny Frankových. Anna Franková byla židovská dívka, která se musela se svou rodinou skrývat v tzv. zadním traktu budovy, ve které sídlila firma Otty Franka, otce Anny. Malé prostory obývala společně s rodinou a několika přáteli. Celkem žilo v zadním traktu 8 lidí.

Ke svým 13. narozeninám dostala deník, do kterého si začala zaznamenávat své myšlenky, vzpomínky a především informace o běžném životě v úkrytu. V červnu 1944 bylo všech 8 osob ze zadního traktu zatčeno a převezeno do koncentračních táborů.

Anna zemřela v Bergen-Belsenu v květnu 1945 na tyfus. Jediný, kdo se po válce vrátil domů, byl Annin otec. Ten získal zpátky deník své dcery a vydal ho. Dnes je Deník Anny Frankové jednou z nejpřekládanějších knih světa - přečíst si jej mohou čtenáři zhruba v 60 zemích světa. Podle literární předlohy vzniklo v roce 1956 také divadelní představení a později i film.

Mgr. Jana Strouhalová, Gymnázium Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z návštěvy studentů velkopavlovického gymnázia
na výstavě o životě Anny Frankové otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

04-11-2010-BK