Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"Studenti čtou a píší noviny", včetně MARTINA KOVAŘÍKA

Již několik let se studenti Gymnázia Velké Pavlovice účastní projektu MF Dnes „Studenti čtou a píší noviny“. Do projektu, který byl zahájen již roku 2007, je zapojeno přes 400 škol a více jak 25 tisíc studentů. Cílem je naučit studenty s novinami pracovat a dokonce si vyzkoušet i psaní vlastních příspěvků.

Dvakrát do roka, vždy po dobu 6 týdnů, zveřejňuje Mladá Fronta DNES tři témata, na něž mají studenti možnost reagovat. Touto cestou mohou tedy prezentovat své vlastní názory a aktivně se zapojit do projektu. Vybrané práce studentů jsou zveřejňovány v MF DNES.

V letošním podzimním kole, již třetí den po zahájení projektu, otiskla MF Dnes v regionální příloze Jižní Morava článek našemu studentovi Martinu Kovaříkovi z kvinty. Jeho pohled na současnou politiku si můžete přečíst v přepisu jeho článku. Martinovi gratulujeme ke zveřejnění.

Mgr. Jana Strouhalová


 

Zklamání z politiky je pochopitelné

Zklamání z nynější politiky je podle mého názoru zcela namístě. Každý politik se snaží urvat co nejvíce pro sebe a nedbá na následky či lidi kolem sebe.

Podívejme se na to z hlediska státních zakázek. Při výběru dodavatelů se politik A rozhodne pro firmu B, jelikož ve firmě B pracuje jeho kamarád C. Onen kamarád je převelice šťastný, že zakázku získala právě jeho firma, a domluví se s politikem A na určitém podílu. Politik A a kamarád C jsou šťastní, že si oba přilepší, ale už je ani nenapadne zajímat se o to, jak dopadla stavba dálnice nebo mostu.

Není také divu, že naše silnice jsou v katastrofálním stavu a za pár měsíců potřebují znovu opravit, z čehož plynou další peníze do kapsy politiku A a kamaráda C. Jinak tomu není ani ve věcech jiných.

Zklamání je tedy naprosto v pořádku, ale i přesto většina politiků používá různé omluvy či výmluvy pro své činy, jako například ‚‚udělal jsem to, co se zdálo jako nejlepší řešení pro onu chvíli“ nebo ‚‚teď se to může zdát jako špatné řešení, ale v budoucnu vám dojde, že jsem jednal v zájmu všech, ne pouze v tom svém“. Toto jsou obvyklé „hlášky“ našich politiků, tak se nechme překvapit, jak dlouho je ještě budou používat.

Martin Kovařík, studenty kvinty Gymnázia Velké Pavlovice


 

Více o projektu Studenti čtou a píší noviny * www.idnes.cz/studenti

Více o Gymnáziu Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz

 

 

 

 

16-10-2013-BK