Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Studenti 1.A tmelili kolektiv, na adaptačním kurzu

Ve dnech 7. až 8. září 2015 se uskutečnil na velkopavlovickém gymnáziu adaptační kurz pro 1.A, který měl za úkol stmelit nové spolužáky. Kurz započal v 8 hodin a žáci byli hned zapojeni do jedné z mnoha her, které pro ně paní učitelky přichystaly.

Druhou vyučovací hodinu se „prváci“ přesunuli spolu s žáky primy do auly, kde pro ně spolužáci z kvinty nachystali ,,seznamovací kavárnu“. Po ní a následném obědě přišla na řadu návštěva opravdové kavárny, kde se žáci mohli ohřát douškem kávy či osvěžit chladnou verzí tohoto nápoje.

Poté se vyrazilo do uliček Pavlovic, ze kterých se přešlo na rozhlednu Slunečná. Večeřely se opékané špekáčky a místo televize se pozorovaly souboje na ping-pongovém stolu. Po setmění přišla na řadu procházka, při které se dívčí části třídy zavázaly oči, a tak zbylo na mužích, aby je Pavlovicemi bezpečně provedli. Po vydatném dni na prváky čekal spánek.

Následujícího rána se třída odebrala ven a tam dopoledne hrála další hry, které už však nevyžadovaly tolik úsilí. Po obědě kurz oficiálně skončil, a tak se žáci odebrali vyčerpaně, ale sjednoceně domů.

 

Bára Šíblová, studentka 1.A, Gymnázium Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Táboráková a tak trochu ještě prázdninová atmosféra...
na adaptačním kurzu studentů 1.A Gymnázia Velké Pavlovice

 

Foto © 2015 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 


14-09-2015-BK