Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Stříhejte metr, Expedice Krajem André začíná již za 18 dní!

Stejně jako předchozí tři roky otevře i letošní prázdniny na jižní Moravě cykloturistická a zároveň i vínem provoněná akce – Expedice Krajem André. Letos se bude jednat o již čtvrtý ročník a jako každý rok si ponese něco zcela nového, ojedinělého. Novinkou bude zajisté velmi milá a zároveň i prestižní záštita, kterou na svých bedrech ponese Martina Štěpánková – trojnásobná mistryně světa v krasojízdě.

Vám však bude stačit i bez prvků brilantní krasojízdy projet takřka devatenáctikilometrovou trasu lemovanou vinnými sklípky neodbytně lákajícími na své výtečné rudé André, ale i k ochutnávnce spousty místních gurmánských specialit. Přivítají Vás obce Hustopeče,  Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice a Vrbice ruku v ruce s nádherným, vinicemi a voňavými meruňkami posázeným krajem.

Hlavní novinkou a zpestřením dne bude možnost navštívit na relativně krátké trase hned tři rozhledny – první z nich je Vyhlídka U Obrázku ve Starovičkách, druhou zbrusu nová Rozhledna Slunečná ve Velkých Pavlovicích a třetí pak Rozhledna Kraví Hora v Bořeticích.

Pokud dle pravidel nasbírá putující po Kraji André všech 10 razítek a úspěšně zvládne i finální „výplaz“ do Vrbice, čeká jej nejen neopakovatelný výhled z nejvyššího místa mikroregionu Hustopečsko do kraje, ale také návštěva repliky starobylého větrného mlýna.

 

Oproti minulým ročníkům musíme všechny účastníky akce upozornit na jednu zásadní změnu. Trasa se letos nepojede obousměrně. Začínat se bude pouze v Autokempu Formanka v Hustopečích, kde bude probíhat registrace a to od 9.00 do 12.00 hod. Ukončení cyklovýletu bude na kopci Stráž ve Vrbici, kde se budou vydávat dárkové balíčky všem, kteří putování úspěšně dokončili (max. do 17.00 hod.).

 

IV. ročník Expedice Krajem André
– cyklovýlet s chutí vína po rozhlednách
se bude konat první prázdninovou
sobotu dne 27. června 2009

 

 

                Již nyní jste srdečně zváni!

 

 

PS: Letos budou bílá trička s červeným logem a to i na rukávku.
Protože je naším zájmem přilákat ke zdolání necelých 19 kilometrů
cyklostezky Krajem André i naše nejmenší, nechali jsme pro ně
vyrobit trička dvou dětských velikostí.

Neváhejte tedy a vezměte s sebou i své ratolesti...

 

Podrobnou pozvánku na EXPEDICI KRAJEM ANDRÉ 2009
včetně plakátů ke stažení najdete po kliknutí ZDE.

 

 

 

 

09-06-2009