Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Stříhejte metr, do VINOBRANÍ zbývá pouze třiadvacet dnů!

Město Velké Pavlovice je místem s živým folklórem a bohatým kulturním děním. Pravdivost těchto slov je potvrzována několikrát do měsíce, kdy se jen málokterý víkend obejde bez zajímavé akce. V měsíci srpnu nás jich čeká hned několik – Stavění máje (13.8.), Předhodové zpívání pod rozhlednů Slunečná (14.8.), Hody (15. - 17.8.), Hodky (21.8.) a nebo dětské odpoledne Prázdniny sů fuč (28.8.). Vyvrcholení folklórního, společenského, ale i vinařského roku nastane o prvním zářijovém víkendu (3. a 4.9.), kdy se u nás uskuteční další ročník stále oblíbenějšího a navštěvovanějšího VELKOPAVLOVICKÉHO VINOBRANÍ.

 

Na jaké „taháky“ vsadila letos pořádající Agentra SolisArt?
Začtěte se do následujících řádků a dovíte se více!


Velkopavlovické VINOBRANÍ
Slavnosti pro celou rodinu…

3. a 4. září 2010

 

Foto © 2009 Milán Pecka

 

V čem je toto Vinobraní specifické? 
Zachovává si regionální ráz a kolorit, i když se rozsahem, počtem účinkujících a návštěvníků řadí mezi velké slavnosti. Nabízí vyžití pro všechny generace, zejména pro rodiny s dětmi. Dbá velmi na kvalitu programu, kde přináší v prvé řadě místní folklór a tradiční aktivity; to se týká jak umělců tak vinařů i řemeslníků. Jako zpestření zde účinkují i obecně známí umělci, ale jen takoví, kteří vždy přinášející ve svém oboru kvalitu. Cíleně se zde vyhýbáme prvoplánové komerčnosti, abychom udrželi specifikum a originalitu těchto slavností a genius loci zdejšího kraje. 

Co nabízí letošní program?
Kromě folklórních souborů, cimbálek a muzik zde zahrají KRYŠTOF, Hana a Petr ULRYCHOVI, Jiří  SCHMITZER, DIABOLSKÉ HUSLE, Radim HLADÍK & BLUE EFFECT; dále uvidíte hry a divadla pro děti. Také se můžete těšit na jezdecký den, jízdy bryčkami po městě, povozíte se silničním vláčkem, který má trasu mezi areály a vinohrady, ochutnáte bohatý výběr burčáků a vín a mnoho dalších dobrot. Součástí vinobraní je i den otevřených dveří a exkurze do velkých vinařských firem jako jsou Vinařství Baloun, Pavlovín a Vinium. Zkrátka každý si zde najde to své.

Kde a za kolik jsou k dostání lístky?
Koupit se dají v předprodeji celostátně v síti Ticketpro.cz, nebo pro místní na IC Velké Pavlovice. Kapacita areálu není nekonečná, proto doporučujeme zajistit si vstupenky v předprodeji. Ceny jsou vskutku lidové: na oba dny festivalu za 300 Kč, kdo chce jít jen na páteční večer, zaplatí 120 Kč a koho láká pouze sobota dá 250 Kč.

Jaké jsou možnosti ubytování, parkování a dalšího zázemí?
S ubytováním Vám poradí nejlépe na IC Velké Pavlovice. Ve městě přímo je na tři stovky ubytovacích lůžek, ale často se stává, že jsou v době vinobraní beznadějně vyprodána. Není však problém pomoci najít ubytování v některé z okolních vesnic, které nabízí také povětšinou rodinné penziony a apartmány. Nejbližší hotely jsou pak Hotel Kraví hora a Modré hory v Bořeticích nebo Hotel Centro v Hustopečích. Co se týká parkování aut přímo na akci, jsou zde připravena dvě záchytná parkoviště velmi blízko areálů, na které budete navigování informačními tabulemi a pořadateli. Hlavní areál vinobraní je středně velký, takže je zde vše pěkně pohromadě. Od občerstvení až po umývárku a toalety. Na místě samotném pak jsou k dispozici lavice a stoly pro pohodlné posezení, většinou pod přirozeným stínem stromů a zelených „slováckých búd“. Areál lemuje několik restaurací, kde také najdete potřebné zázemí pro osvěžení i hygienu.

 

Kde najdeme informace k akci samotné i k regionu?

Nejlépe hledat na těchto webech:

www.velkopavlovickevinobrani.cz   *   www.velke-pavlovice.cz   *   www.solisart.cz

 

11-08-2010-BK