Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Stříbrný badmintonový víkend

Ano, tak by se dal nazvat víkend, kdy velkopavlovičtí badmintonisté z kroužku SVČ, získali dvě stříbrné medaile.

Tu první na domácí půdě vybojovala Eliška Konečná, když v sobotním (11. února 2017) žákovském turnaji, pořádaném právě SVČ při ZŠ Velké Pavlovice, obsadila v kategorii dívek do patnácti let druhé místo.

Systém hry, který byl novinkou pro nás jako pořadatele, ale i mladé hráče, nabízel řadu nových seznámení i napínavých okamžiků, protože do každého dalšího zápasu hráči dostali jiné soupeře i nového spoluhráče. S tímto nezvyklým, ale o to více zajímavým, systémem se nejlépe nakonec popasoval mezi chlapci Martin Šebesta a mezi dívkami Gabriela Trötzmüllerová, oba z Brna.

Turnaj sice neměl velkou účast, jako mívají např. turnaje dvouher, ale i tak byl díky své pohodové atmosféře příjemným zážitkem pro všechny aktéry. Je jen smůlou, že díky nemocem a zraněním, se turnaje zúčastnili pouze čtyři badmintonisté z Velkých Pavlovic.

V následující den, v ranních hodinách, vyjeli Samuel Horák a Viktor Fůkal, doplněni v sestavě o Michala Huslíka, do Podolí u Brna, kde se konal turnaj „Zimní Viktor Cup 2017“. Naše omladina se zde zúčastnila badmintonových utkání v kategorii U11.

Pro kluky bylo vcelku náročné po sedmikolové sobotě, se zase zplna pustit do nových soubojů. V singlech sice nedokázali prorazit ze základní skupiny do finálového pavouka, ale náplast přišla posléze ve čtyřhrách. Samuel s Viktorem se probojovali do finále, kde po pěkném souboji podlehli silnějším soupeřům. Ke stříbrné medaili, stejně jako Elišce, patří klukům velká gratulace.

Další turnaje čekají na mladé badmintonisty v březnu, kdy si zahrají na bodovaných turnajích GP. Ten první bude v kategorii U15 v nové badmintonové hale ve Slatině. Malým zpestřením pro soutěžní hráče bude před dalšími turnaji exkurze do Vídně na finálové zápasy Austrian Open 2017, kde se sejdou prvotřídní badmintonisté z celého světa. Pro děti to bude určitě zajímavá podívaná a zážitek vidět prvotřídní turnaj s řadou badmintonových osobností. 

Text: Jiří Huslík / Foto: Jiří Huslík / 17.2.2017 

Badminton * Únorový stříbrný víkend mladých badmintonistů