Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Střetnutí s uměním * videoreportáž

Výtvarníci a fotografové z Velkých Pavlovic vystavovali svá díla v partnerském městě Senica. Jednalo se o fotografie, malbu, kresbu a grafiku. Tato díla od devíti velkopavlovických fotografů a malířů byla vystavena v Senici ve dnech 19. srpna až 23. září 2011.

Pro velkopavlovickou veřejnost byla výstava instalována ve výstavním sále radnice ve dnech 3. až 31. října 2011.

Kurátorkou výstavy a komentátorkou videozáznamu natočeného v prostorách výstavního sálu velkopavlovické radnice byla  Ing. Marie Šmídová.

Miroslav Grégr


 

Slovo starosty města Velké Pavlovice k umělecké výstavě...

 

"Milí přátelé umění,

v dlouhé historii naší spolupráce se poprvé prezentovali naši občané, výtvarníci a fotografové, v partnerském městě na samostatné výstavě. Jsem rád, že do našich vzájemných vztahů vnášíme nové prvky, které naši spolupráci rozšiřují a přispívají tak k dobré komunikaci mezi Senicí a Velkými Pavlovicemi.

Naše městečko se proslavilo především vinařstvím, vínem a bohatou folklórní tradicí. I umění je však jednou z oblastí společenského života, které hodně vypovídá o charakteru města. Díky proto všem, kteří nám všechno to krásné kolem nás, snoubení člověka s přírodou a obyčejnou prostou krásu světa, svým dílem přibližují.

Každý z našich autorů svými osobními prostředky předkládá výpověď o světě kolem sebe. Věřím, že vám jejich umělecká tvorba poskytne zážitek, potěšení a umožní i vzájemné srovnání či inspiraci.

Mým přáním je, aby si naše města měla stále co povědět slovem i uměním."

Ing. Pavel Procházka, starosta Velkých Pavlovic

 


 

STŘETNUTÍ S UMĚNÍM - výstava fotografií, malby, kresby a grafiky

VIDEOSTUDIO MIROSLAV GRÉGR

 

 

31-10-2011-BK