Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Střelecký turnaj ,,O vánočního kapra“

Pomalu se stává tradicí, že členové střeleckého kroužku při ZŠ ve Velkých Pavlovicích měří své síly ve dvou předvánočních turnajích.

Ten první se koná na Mikuláše a svou přesnou mušku v něm vyzkouší děti při střelbě na terč – lízátka. Občas se přihodí, že diabolka nezasáhne špejli, ale lízátko, a to se pak roztříští na drobné kousky, nebo se střelec netrefí vůbec. Nakonec ale nikdo neodejde s prázdnou, protože pro takové případy je připravena  ,,cena útěchy“.

Turnaj ,,O vánočního kapra“ už je ale soutěž se vším, co k opravdové soutěži patří. Pozvání přijali také členové střeleckého kroužku z Ratíškovic a vyslali čtyřčlenné družstvo.

Ve středu 14.12.  zahájil turnaj ředitel ZŠ Mgr. Michal Rilák. Popřát dobrou mušku přišel také starosta města pan Jiří Otřel a pro vítězné družstvo přinesl nádherný dort v podobě terče se vzduchovkou. A tak touha vyhrát byla veliká. Na vítěze v jednotlivcích čekal živý kapr, na vítězné družstvo dort.

Jednotlivci stříleli na dvě kola, souboj byl napínavý, ale nakonec kapr zůstal ,,doma“, protože s počtem 91 bodů zvítězila Eliška Šebestová. Čokoládového kapříka si za druhé místo odnesl s počtem bodů 88 Viktor Kotásek z Ratíškovic. Třetí místo a čokoládový kapřík putovalo opět do Ratíškovic  -  Matěj Vybíral si vystřílel 75 bodů. Na čtvrtém místě se umístila se 73 body naše Katka Holacká a pátý se 72 body skončil Staňa Prát, také ze střeleckého kroužku ZŠ Velké Pavlovice. Souboj družstev byl vyrovnaný, ale nakonec zvítězilo o dva body družstvo Ratíškovic (148:146).

Ceny předával pan ředitel Rilák. Pogratuloval vítězům a všem popřál krásné Vánoce. Střelci z Ratíškovic měli z dortu velikou radost, ale kamarádsky pozvali své soupeře a o dort se s nimi rozdělili.

Na turnaj se přišla podívat  Anička Procházková, která v našem kroužku začínala - nenápadné děvčátko, které si svými výkony získalo respekt i ,,ostřílených“ deváťáků. Dnes reprezentuje Střelecký klub Brno a sbírá medaile. Zlatou z mistrovství republiky nám přinesla ukázat.

Rád bych poděkoval soutěžícím za ukázněnost, zdravou soutěživost a kamarádské chování, řediteli ZŠ Mgr. Michalu Rilákovi a starostovi města Jiřímu Otřelovi za podporu.                                                

Text: Eduard Poulík, vedoucí střeleckého kroužku / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 16.12.2016

Střelecký turnaj ,,O vánočního kapra“