Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Střelecký kroužek svědky zásahu na policejní střelnici

Školní rok pomalu končí a s ním i činnost kroužků. Také členové střeleckého kroužku prožívají poslední hodiny své zájmové činnosti tohoto školního roku. Odměnou za poctivé tréninky a vzorné chování byla návštěva na policejní střelnici v Břeclavi-Poštorné.

Vzhledem k dosavadní dobré spolupráci vedoucího střeleckého kroužku s vedoucím bojové a tělesné přípravy Okr. ředitelství POLICIE ČR v Břeclavi nám bylo umožněno zhlédnout výcvik zásahové jednotky PČR. Na policejní střelnici v Poštorné jsme byli svědky „zneškodnění nebezpečného ozbrojeného pachatele za použití služební zbraně a s využitím služebního vozidla jako krytu“. To vše za jekotu houkačky policejního služebního vozidla. Příslušníci zásahové jednotky nám předvedli jak pohotový zásah, tak i následně nabídli k prohlédnutí vybavení zásahové jednotky. Členové střeleckého kroužku při ZŠ měli možnost si vyzkoušet jak jim „padnou“ neprůstřelné vesty, ochranné přilby a jiné vybavení. Největší zájem  byl asi o zbraně, ale ty byly jen ke koukání a za bedlivého dohledu těch nejpovolanějších. 

O naší účasti na této akci svědčí společné foto se členem „zásahovky“. Domů si všichni odnesli nevšední zážitek a někteří i starší vystřelené (nepoužitelné) nábojnice ze služebních zbraní, které na střelnici našli.

Chtěli bychom poděkovat paní J.Střítecké, která nás svým velkým autem na toto zajímavé odpoledne odvezla, a také členům zásahové jednotky, kteří si pro nás udělali čas a alespoň část ze svého výcviku nám ukázali.  

Členové střeleckého kroužku

 

Fotogalerii z návštěvy policejní střelnice otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

30-05-2013 PV