Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Střelecký kroužek objevuje mladé talenty, i mezi dívkami

Blíží se konec školního roku a bude se hodnotit. Také činnost kroužků pro tento školní rok skončila a i tady se hodnotilo. Členové střeleckého kroužku byli oproti minulým rokům podstatně mladší a tak se začínalo se střeleckou průpravou – jak držet zbraň, jak se chovat při střelbě.

I když letos střelecký kroužek nevyzval na souboj místní hasiče, na konci nebyl problém sestřelit ,,špilku“ od lízátka. Malí střelci se snažili a také morálka byla velmi vysoká. Jaké bylo moje překvapení, když jsme byli společně hodnotit činnost kroužku na zmrzlině – z tichých, nemluvných hošíků se vyklubala smíchem burácející a vtipy sršící parta.

V průběhu roku kroužek opustila Anička Procházková. Její střelecké výsledky přesahovaly několikrát výkonnost a výsledky účastníků našeho střeleckého kroužku. Protože by bylo škoda tento talent nevyužít, snažili jsme se porozhlédnout po kvalitativně vyšší třídě.

Anička našla pochopení jak u svého tatínka, tak i dědečka, kteří kontaktovali předsedu střeleckého klubu SSK Slatina Brno pana Stanislava Hlaváčka , který ji zajistil trénování v klubu a zapůjčil zbraň v hodnotě několika desítek tisíc korun, výstroj, dalekohled apod..

Dnes Anička trénuje pod vedením trenéra mládeže pana Josefa Škody. Už to není ,,jen kroužek“, ale tvrdá příprava na soutěže, což dokladuje i několik fotografií, které jsme pořídili při návštěvě střeleckého klubu.

Je to i velká inspirace pro malé střelce a důkaz, že i ze střeleckého kroužku při základní škole ve Velkých Pavlovicích je možné dosáhnout až do velkého světa střeleckých závodů a mistrovství. Tak jim držme palce.

 

Eduard Poulík, vedoucí střeleckého kroužku při ZŠ Velké Pavlovice  


 

Fotogalerii z tréninku Aničky Procházkové ve střeleckém klubu SSK Slatina Brno
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Střeleckého kroužku při ZŠ Velké Pavlovice

 

 


18-06-2015-BK