Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Strašidelné nocování ve školní družince

Z pátku 21. na sobotu 22. 6. 2013 se družinkové děti rozloučily s uplynulým školním rokem akcí s názvem „Hurá za strašily“, a oslavily tak nadcházející příchod vysněných letních prázdnin. V šest hodin večer se družina zaplnila početnou skupinkou dětí z prvních až čtvrtých tříd. Po prvních uvítacích slovech a důležitém poučení o bezpečnosti a chování jsme opustili brány školy a vyšli ven do slunného podvečera vstříc známé oblíbené hře „Šipkovaná“.

Bojový úkol pro děti spočíval v nalezení a zapamatování si různých pohádkových postaviček a rozluštění několika zapeklitých hádanek a křížovek. V cíli naší cesty, na hřišti u vlakové zastávky, jsme pak hledali ukrytý poklad, jímž byla sladká odměna.

Po příjemném pobytu venku následovala večeře, při níž si děti za malé asistence paní vychovatelek připravily chutné tousty. Po vydatné hostině jsme si s plnými bříšky chvíli sedli k deskovým hrám, a pak následovalo chystání nezbytných propriet k „ulehnutí“.

Rozprostřely se karimatky a spacáky a děti si k velkému překvapení paní vychovatelek hnedle „šuply“ do pelíšků. Večerní program pokračoval promítáním animovaného filmu „Šmoulové“ na plátno. Při něm se již některým dětem klížily zraky a brzy po skončení pohádky družina ztichla a všichni se ponořili do klidného spánku.

A jestli jste čekali, že se budeme bát bubáků a strašidel, tak to se mýlíte. Byli jsme stateční a dokonce jsme se nebáli ani bouřky, která nás překvapila během půlnoci.

Brzké ráno jsme pod vedením paní vychovatelky Nadi započali povinnou rozcvičkou na schodech a na chodbě školy, následovala snídaně a ještě jsme si stihli zahrát několik kol oblíbené hry „Živé pexeso“. Tím jsme naši družinkovou akci završili a zbývalo již jen loučení s příslibem, že si v příštím roce musíme tuto pěknou akci zopakovat.

Všem dětem i jejich rodičům přejeme krásné slunečné prázdniny!

 

Vychovatelky školní družiny při ZŠ Velké Pavlovice Mgr. Lenka Tesařová & Naďa Slámová


 

Fotogalerii ze strašidelného nocování ve školní družině
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

25-06-2013-BK